Pono ma już przygotowane 600 tysięcy utworów

W kwietniu Neil Young zebrał wystarczającą ilość funduszy do stworzenia nie tylko planowanego odtwarzacza muzycznego, ale również i sklepu z utworami. W tej chwili gromadzi zapasy do jego otwarcia.

Znajdująca się poniżej infografika porównuje jakość utworów, jakie zaoferuje sklep Pono, na tle innych. Wysoka, bezstratna muzyka była od początku celem 68-letniego artysty, jednak jak na razie nie ma żadnej daty uruchomienia zasobów dla użytkowników. Jak powiedział sam Young, wszystkie utwory muszą być przystosowane do zaplanowanej jakości Pono i właśnie trwa proces dostosowywania kolejnych, a w momencie uruchomienia sklepu powinno znaleźć się w nim ponad 2 miliony utworów. Wspomniane w tytule 600 tysięcy jest już przygotowane, więc Pono Store ma na razie mniej niż 50% zaplanowanego asortymentu.

Pono ma już przygotowane 600 tysięcy utworów

Jest jeszcze jednak sporo czasu, ponieważ odtwarzacz Pono ma trafić do sprzedaży w marcu 2015 roku (w cenie 399 dolarów, czyli ok. 1200 pln). Cena albumów wynosić ma od 15-25 dolarów (45-75 PLN). Na pewno w sklepie znajdą się pozycje wydawane przez trzy wielkie koncerny: Universal, Sony i Warner Bros. Na stronie sklepu można już podejrzeć zawartość i znajdziemy tu takich wykonawców jak Pearl Jam, Prince, Foo Fighters, Elton John, Norah Jones czy RHCP.