Ponowna premeira Galaxy Fold na targach IFA

Składany smartfona od Samsung może w końcu trafić do sklepów.

Samsung może ponownie uruchomić swojego składanego smartfona Galaxy Fold na targach IFA w Berlinie 6 września. Urządzenie już raz pojawiło się na rynku, ale ze względu na niedopracowaną konstrukcję zaprzestano jego sprzedaży. Według koreańskiego raportu telefon jest przygotowywany do premiery w Korei Południowej 6 września. Data ta zbiega się z terminem targów IFA, głównymi targami technologicznymi w roku.

Ponowna premeira Galaxy Fold na targach IFA

Źródło: techadvisor

Samsung zaliczył sporą wpadkę jakościową z Galaxy Fold. Podczas pierwszej premiery szybko okazało się, że pierwsze urządzenia dostarczone do amerykańskich dziennikarzy posiadały problem ze składanym ekranem.

Niektórzy testerzy odrywali część wyświetlacza, którą uważali za folię ochronną. Okazało się jednak, że była to integralna część panelu. W ulepszonym Galaxy Fold poprawiono ten aspekt i ostatnia warstwa ekranu jest dużo lepiej dopasowana do obudowy urządzenia.

6 września to pierwszy dzień targów IFA, ale data premiery Galaxy Fold może być zupełnie przypadkowa. Samsung zazwyczaj nie wykorzystuje targów IFA do ogłaszania nowych produktów. Producent preferuje MWC odbywające się na początku roku lub własne niezależne konferencje prasowe.

W raporcie zawarto również informacje wskazujące, że Galaxy Fold zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych, a niedługo później również w Chinach. Urządzenie najprawdopodobniej sprzedawane będzie w przedsprzedaży, a egzemplarze fizycznie trafią do swoich odbiorców później.

Samsung prawdopodobnie zdecydował się na premierę Galaxy Fold w przyszłym tygodniu, aby zdążyć przed prezentacją nowych modeli iPhone'a.