Pooglądaj, to porozmawiasz

Ceny rozmów przez telefon komórkowy spadają, dlatego, by wygrać z konkurencją, niewielki operator amerykański Virgin Mobile USA zapowiedział, że w jego sieci będzie można pogawędzić za darmo. Program SugarMama umożliwia klientom zdobycie 1 minuty darmowej rozmowy... za obejrzenie 30-sekundowej reklamy na ekranie komputera lub przeczytanie SMS-a w komórce i udzielenie odpowiedzi na określone pytania (trzeba udowodnić, że zwróciło się uwagę na przedstawiane zagadnienia).

Usługa SugarMama zadebiutuje na rynku 14 czerwca. Operator podpisał umowy z 3 reklamodawcami: Pepsi, Microsoftem (który zachwalać będzie swojego Xboksa) oraz organizatorami młodzieżowej kampanii antynikotynowej Truth. Jak zauważa analityk rynku telekomunikacyjnego Roger Entner: "Jeśli ktoś jest za biedny, by zapłacić za rozmowy, jak może sobie pozwolić na Xboksa?". Sugeruje w ten sposób, że usługa nie spełni swojej roli. Virgin Mobile jest znany jako dostawca usług pre-paid.

Klienci, którzy chcą zgłosić swój udział w programie SugarMama, mogą odwiedzić witrynę firmy. Większość z 4 mln użytkowników Virgin stanowi młodzież i to do niej skierowany jest innowacyjny program darmowych minut. Pojedyncza osoba może w ten sposób zebrać aż do 75 min. darmowych rozmów w miesiącu.