Popcorn Time nie chce odejść, pora na Community Edition

Pojawiła się kolejna wersja programu przypominający serwisy VOD służący do oglądania filmów udostępnianych za pośrednictwem torrentów. Popcorn Time został co prawda ostatnio zamknięty, ale podobnie jak The Pirate Bay się znów odrodził pod nowym kierownictwem.

Wcześniej internauci korzystający z nielegalnie udostępnianych treści mogli je ściągać z wykorzystaniem torrentów dzięki takim witrynom jak The Pirate Bay. Dzisiaj jest to jeszcze prostsze. Popcorn Time stał się nowym symbolem internetowego piractwa.

Aplikacja Popcorn Time pozwala oglądać filmów i seriale i przypomina wyglądem serwis VOD. Tak naprawdę jest to klient sieci torrent, który pozwala rozpocząć odtwarzanie materiałów wideo jeszcze przed pobraniem całego pliku.

Popcorn Time jest dostępny na platformy Windows, OS X i Linux. Już w zeszłym roku po raz pierwszy zniknęła z sieci, a deweloperzy zaprzestali jej rozwoju. Nie minęło jednak dużo czasu i pojawiło się kilka klonów Popcorn Time.

Popcorn Time nie chce odejść, pora na Community Edition

Pojawił się kolejny Popcorn Time

Najbardziej popularną kopią usługi rozwijaną już przez inny zespół był Popcorn Time dostępny na stronie internetowej w domenie .io, ale niedawno usługa zniknęła z sieci. Teraz Popcorn Time powraca w wersji Community Edition.

Popcorn Time Community Edition - udostępniony na stronie internetowej z domeną .ml - to kolejny klon popularnej usługi bazujący na niedziałającej wersji z domeny .io, który pojawił się w serwisie Reddit.

źródło: torrentfreak.com