Popraw cudzą stronę WWW

Załatać dziurę

Wiele portali zawiera boksy reklamowe. Ich zawartość jest skutecznie usuwana za pomocą dodatków takich jak Adblock Plus, ale pozostaje po nich puste miejsce. Aby je usunąć, należy wybrać ikonkę wycinania (Cut) i wskazać cały blok reklamowy. Następnie można zapisać skrypt do ponownego użycia. To samo dotyczy boksów z linkami albo innych obiektów na stronie. Właśnie w taki sposób można prosto tworzyć wersję strony, która lepiej nadaje się do wydruku niż oryginał. Gdy układ strony jest dobry, ale zawartość obiektów nie jest potrzebna, można użyć opcji Erase, która pozostawi nienaruszoną stronę, usunie tylko zawartość obiektu. W ten sposób można łatwo usuwać niepotrzebne obiekty przed wykonaniem kopii do druku (lub PDF).

Niekiedy warto przenieść jakiś blok w inne miejsce - wtedy należy go wyciąć i wkleić w nowe miejsce. Niestety nie zawsze efekt jest zgodny z oczekiwaniami.

Popraw cudzą stronę WWW

Przykład użycia opcji Cut

Gdy tło przeszkadza

Niektóre strony zawierają bardzo jaskrawe tła, które przeszkadzają w czytaniu. Kliknięcie Fix Page wyłącza tło strony, nawet jeśli już zostało wczytane. Bardzo dobrze sprawdza się także przy blokowaniu dokuczliwych jaskrawych reklam wyświetlanych jako tło strony. Nie zawsze trzeba zapisywać skrypt do ponownego użycia, bowiem usunięcie tła to tylko jedno kliknięcie w przycisk tej opcji. Ten sam efekt można uzyskać za pomocą narzędzi Adblock i Adblock Plus, ale Fix Page jest znacznie prostsze i szybsze w użyciu.

Popraw cudzą stronę WWW

Tak wygląda strona z jaskrawym tłem...

Popraw cudzą stronę WWW

...a tak po użyciu opcji Fix Page