Popraw cudzą stronę WWW

Przerobić jeden obiekt

Są strony, które wyglądałyby całkiem dobrze, gdyby... Do zmian stylu pojedynczych obiektów doskonale nadaje się Set Style. Przy pomocy tego narzędzia, można z powodzeniem zmienić wielkość i rodzaj czcionki, kolor obiektu, jego obramowanie, justowanie oraz rozmiar.

Popraw cudzą stronę WWW

Opcje modyfikacji stylu

Zmodyfikować linki

Na niektórych portalach można znaleźć odnośniki, które działają jako przekierowanie do docelowej strony przez narzędzia analizy ruchu. Niektórzy użytkownicy nie chcą dostarczać informacji o sobie takim firmom jak Gemius (oraz redirectory reklamowe) i dla nich możliwość automatycznej modyfikacji linków "w locie" jest niezwykle cenna. Użycie tego narzędzia nie jest proste (wymaga dobrej znajomości wyrażeń regularnych spotykanych powszechnie w systemach typu UNIX, w programie Awk oraz w języku Perl) i trzeba skorzystać z dokumentacji, ale jest to jedyny znany mi sposób, by przeglądarka automatycznie eliminowała redirectory takie jak *.hit.gemius.pl/hitredir/... czy ad.gazeta.pl/ad/reloadwww.

Ponadto modyfikacja linków ułatwia przeglądanie mirrorów dyskowych zapisanych "tak jak są", gdyż umożliwia podstawienie zamiast bezwzględnych adresów wiodących do serwera, ich lokalnych odpowiedników.

Popraw cudzą stronę WWW

Okno modyfikacji adresu URL w linkach na stronie

Poprawić kod

Zaawansowani internauci, którzy potrafią dobrze programować w HTML-u, mogą skorzystać z opcji modyfikacji kodu HTML przy użyciu wyrażeń regularnych. Czasami wystarczy wstawić gotowy kod w konkretne miejsce - do tego celu jest prostsza opcja Insert HTML. Aby obejrzeć obecny kod HTML źródła strony, przewidziano osobny przycisk.

Jak widać Platypus, tworzący skrypty uruchamiane w Greasemonkey, jest potężnym narzędziem, które może mocno ingerować w przeglądane strony WWW. Sprawia, że Internet staje się jeszcze bardziej interaktywny. Takich możliwości nie daje żadna inna przeglądarka.