Popraw działanie Windows 7 z programem Windows 7 Manager 2.0.5

Najważniejsze funkcje systemu zebrane w jednym miejscu, dostęp do ukrytych narzędzi, możliwość konfiguracji najtrudniej dostępnych ustawień to wszystko daje Windows 7 Manager. Program optymalizuje system, ułatwia jego konfigurację i poprawia bezpieczeństwo.

Windows 7 Manager jest narzędziem do optymalizacji, konfiguracji i kasowania z systemu niepotrzebnych danych. Dedykowane jest do pracy w Windows 7, ale przyda się także użytkownikom starszych wersji. Pozwala przyspieszyć działanie systemu i poprawić bezpieczeństwo danych.

W skład Windows 7 Managera wchodzi ponad 30 różnych narzędzi. Dostarczają one między innymi precyzyjnych informacji o systemie, służą optymalizacji, czyszczeniu niepotrzebnych danych, personalizacji systemu, poprawie bezpieczeństwa i konfiguracji ustawień sieciowych. Za ich pomocą sprawdzisz dokładnie sprzęt zainstalowany w komputerze, ustawienia pamięci, wersję procesora i płyty głównej, model karty graficznej. Poznasz tajniki instalacji Windows, wersję oprogramowania, używane kodeki czy dane o konfiguracji kont użytkowników . Sprawdzisz szczegóły działania każdego procesu. Wydobędziesz z rejestru informacje o kluczach instalacyjnych Windows i Office. Wyczyścisz i wyłączysz niepotrzebne wpisy z rejestru i zużywające zasoby procesy. Naprawisz najczęstsze błędy pojawiające się w Windows.

Windows 7 Manager pozwala przyspieszyć uruchamianie i zamykanie systemu, zoptymalizować wykorzystanie pamięci operacyjnej oraz podręcznej pamięci procesora. Umożliwia wyłączenie niepotrzebnych funkcji oraz prawidłowe skonfigurowanie innych. Wbudowany kontroler plików startowych daje pełną władzę nad aplikacjami uruchamianymi razem z Windows. Inny weryfikuje działanie usług systemowych. Kreatory optymalizacji pozwalają szybko dobrać najwydajniejsze ustawienia.

Rozbudowane funkcje oczyszczania służą do wyszukiwania i usuwania śmieci na dysku, starych, niepotrzebnych plików, danych tymczasowych. Odnajdują duplikaty i kasują nieużywane pliki i skróty na pulpicie. Po analizie zajętości dysku użytkownik może szybko stwierdzić, które katalogi zajmują najwięcej miejsca. Inteligentny deinstalator ułatwia usuwanie aplikacji i pozwala odinstalować nawet te, które z różnych powodów nie chcą się poddać temu procesowi. Po pozbyciu się niepotrzebnych plików, katalogów i programów możesz oczyścić z niepotrzebnych wpisów rejestr, zdefragmentować go i poddać kompresji.

Za pomocą Windows 7 Manegera dostosujesz ustawienia systemu do własnych wymagań. Program pozwala szybko tworzyć na pasku skróty do najczęściej uruchamianych programów, umożliwia edycję menu startowego systemu czy modyfikację zawartości menu kontekstowego. Aplikacja modyfikuje wygląd pulpitu, systemowych menu i powiadomień.

Poziom bezpieczeństwa twoich danych podnoszą ustawienia modyfikujące sposób logowania do systemu, konfigurujące sposób aktualizacji i raportowania błędów. Możesz zablokować dostęp do dysków i określić, które aplikacje mogą być uruchamiane, a które nie. Windows 7 Manager zaszyfruje ważne pliki, skasuje dane w taki sposób, by nie można było ich odczytać, usunie z komputera wszystkie ślady korzystania. Automatycznie zrobi kopię najważniejszych informacji.

Windows 7 Manager nie ma polskiej wersji językowej. Wariant testowy działa 15 dni. W ofercie są odmiany przeznaczone do instalacji w 32 i 64-bitowych systemach operacyjnych. Irytuje trochę wolne działanie aplikacji, zwłaszcza długie pobieranie informacji z systemu.