Poprawianie VIA KT266

Koncern VIA zapowiedział, że już wkrótce zaprezentuje zmodernizowaną wersję chipsetu KT266, który okazał się być nieco wolniejszy niż układy konkurentów z AMD-760 na czele.

Koncern VIA zapowiedział, że już wkrótce zaprezentuje zmodernizowaną wersję chipsetu KT266, który okazał się być nieco wolniejszy niż układy konkurentów z AMD-760 na czele. Chipset VIA wspiera obsługę dwóch procesorów AMD Athlon i Duron współpracujących z pamięciami standardu DDR SDRAM. Właśnie kontroler pamięci DDR zostanie zastąpiony nowym i szybszym.

Prawdopodobnie kolejna wersja kontrolera będzie tą znaną z chipsetu P4X266, którego premiera miała miejsce na targach Computex 2001. Z powodu braku płyt głównych wyposażonych w P4X266 nie znamy dokładnej wydajności tego układu. Z pierwszych testów, które odbyły się podczas prezentacji w Tajpej można jednak wnioskować, że chipset ten posiada kontroler pamięci o wiele szybszy niż ten stosowany w starszych układach VIA Apollo Pro266 i KT266.

Prawdopodobnie pierwsze płyty główne wyposażone w nową wersję chipsetu KT266 zostaną zaprezentowane już w pod koniec lipca bieżącego roku.


Zobacz również