Poprawianie obrazu

Przedstawiamy TV Tool, niezwykle rozbudowany program do zmiany parametrów wyjść TV najpopularniejszych kart graficznych.

Przedstawiamy TV Tool, niezwykle rozbudowany program do zmiany parametrów wyjść TV najpopularniejszych kart graficznych.

Najpopularniejszymi procesorami graficznymi są obecnie produkty nVidia. Zdecydowana większość posiadaczy komputerów osobistych ma w swoich pecetach karty bazujące na układach tej amerykańskiej firmy. Same jednostki obliczeniowe odpowiedzialne za obróbkę grafiki 2D i 3D są bardzo udanymi konstrukcjami i zapewniają dobrą wydajność. Często jednak karty te mają wyjścia telewizyjne, które w przeciwieństwie do procesorów nie gwarantują już tak dobrej jakości obrazu. Są także mankamenty wynikające z nie dopracowanego oprogramowania dołączanego do kart z procesorami nVidia. Do niedawna nie można było np. uaktywnić na karcie wyjścia telewizyjnego i jednocześnie oglądać obrazu na monitorze. Powodowało to liczne komplikacje, np. nie można było włączyć filmu na pececie, mając telewizor ustawiony w innym pomieszczeniu (ponieważ nie widzieliśmy wyświetlonego na telewizorze pulpitu komputera).

Inną wadą były kilkucentymetrowe ramki wokół obrazu komputerowego prezentowanego za pośrednictwem wyjścia TV. Na szczęście znalazła się grupa programistów, która zajęła się sprawami związanymi z dopracowaniem oprogramowania w szczegółach. Efektem tego było opracowanie programu TV Tool, usuwającego większość niedoskonałości. Pozwala on na przejęcie kontroli nad parametrami wyjścia telewizyjnego na karcie wyposażonej w jeden z następujących układów: Chrontel BT868, BT869, CX25870, CX25871, CH7003-7008, SAA7102 i SAA7108. Praktycznie oznacza to, że każda karta z procesorem nVidia może być sterowana z poziomu tego oprogramowania. Program umożliwia uaktywnienie trybu jednoczesnego wyświetlania obrazu na monitorze komputerowym i telewizorze. Dokuczliwe ramki wokół obrazu komputerowego całkowicie znikają. TV Tool w ostatniej wersji został przekształcony w podręczne centrum sterowania nie tylko obrazem, ale i ustawieniami dźwięku. Nie musimy więc uaktywniać w komputerze kolejnych aplikacji, aby zmienić parametry istotne dla kinomana. Program ma polski interfejs użytkownika.

TV Tool można pobrać ze strony internetowej pod adresem:http://tvtool.info/

Informacje

Typ shareware

Cena wersja demo - bezpłatna, rejestracja - 10 euro

Dystrybutor TV Tool,http://tvtool.info

Funkcje pełna obsługa parametrów dla wyjść telewizyjnych na kartach graficznych z procesorami nVidia, regulacja dźwięku, Timer