Poprawianie po pstrykaniu - JASC After Shot

Firma JASC już od dawna znana jest z regularnego wypuszczania na rynek świetnych programów graficznych. Sztandarowym produktem firmy jest znakomity Paint Shop Pro, ale inne, mniej znane aplikacje niewiele mu ustępują.

Firma JASC już od dawna znana jest z regularnego wypuszczania na rynek świetnych programów graficznych. Sztandarowym produktem firmy jest znakomity Paint Shop Pro, ale inne, mniej znane aplikacje niewiele mu ustępują.

Najnowsza propozycja firmy JASC to After Shot - program służący do edycji i poprawiania jakości zdjęć robionych aparatem cyfrowym. Program może też być z powodzeniem wykorzystywany do edycji zdjęć przeniesionych do postaci cyfrowej skanerem, efektów pracy czy grafiki pobranej z jakiegokolwiek urządzenia łączącego się z komputerem stacjonarnym za pomocą interfejsu TWAIN.

JASC After Shot ma standardowy zestaw narzędzi do poprawiania jakości zdjęć: grupę filtrów, a także bardzo przydatną opcję AutoFix, która potrafi błyskawicznie skorygować niezbyt udaną fotografię. Znakomicie rozwiązana została opcja usuwania efektu czerwonych oczu. Operacja taka nie wymaga, jak w wielu innych aplikacjach, obrysowywania konturu czerwonego obszaru źrenicy. Wystarczy kliknąć środek czerwonego obszaru w oku, a program automatycznie poprawi kolor. Dostępna jest także opcja ręcznego poprawiania "czerwonych oczu" oraz edycja obszaru źrenicy i tęczówki odbijającego padające światło (dzięki temu można "ożywić" nieudane fotografie twarzy).

Oczywiście w programie tego typu nie mogło zabraknąć opcji związanych z publikacją gotowych, poprawionych fotografii w Internecie. JASC After Shot potrafi wygenerować dokumenty HTML zawierające wskazane zdjęcia i umieścić tak przygotowane elementy witryny na serwerze.

JASC After Shot oferuje także kilka dodatkowych, bardzo interesujących narzędzi. Program może być do pewnego stopnia wykorzystany jako edytor filmów (w formatach AVI i QuickTime), możliwe jest szybkie przygotowanie wygaszacza ekranu do Windows, a nawet zbudowanie filmu w formacie QuickTime, zawierającego wybrane zdjęcia i grafiki. JASC After Shot umożliwia także przygotowywanie zdjęć panoramicznych (poprzez odpowiednie połączenie kilku zwykłych fotografii) oraz pokazów typu slide show.

Informacje Connect Distribution

tel. (22) 6441214

www.connect.waw.pl

Cena ok. 240 zł