Poprawić dźwięk


Creative EP-630

Poprawić dźwięk

Ten model Creative'a, podobnie jak KOSS, ma potężny bas. Słuchawki dokanało-we EP-630 są typowe, wyposażone w silikonowe, wymienne gumki, które pozwalają im pewnie trzymać się w uchu. Zadowolą tych, którzy chcą, żeby na spacerze towarzyszyły im wrażenia słuchowe tradycyjnie możliwe do uzyskania tylko za pomocą subwoofera. Bas generowany przez niewielkie głośniczki w musz lach słuchawkowych jest bardzo obfity, głęboki, lecz nie zawsze dobrze kontrolowany. Przydałoby się więcej twardości, bo niskie tony potrafią się w EP-630 rozlewać. Soprany i średnica znajdują się w cieniu zakresu nisko tonowego i dlatego są nieco za matowe i jed nostajne. Gdyby do solidnej podstawy baso wej dodać nieco ostrości góry i środka, otrzymalibyśmy pożądaną kombinację. Warto poeksperymentować z odtwarzaczem MP3, bo grający ostro i ze słabym basem będzie idealny właśnie do tych słuchawek.

Informacje Creative Labs

tel. 022 8530266

http://www.creative.pl

Cena 80 zł

Sennheiser OMX 90 VC

Poprawić dźwięk

Nietypowe słuchawki z serii Style wyróżniają się bardzo ekskluzywnym wykończeniem i piękną stylistyką. Metalowe, patynowane wstawki nadają im wyjątkowy wygląd, jakość wykonania także jest najwyższych lotów. Zestaw chroni twardy pokrowiec. Ciekawy, choć nieco kłopotliwy jest sposób mocowania słuchawek. Gumowy zaczep zapobiega wypadnięciu słuchawki z ucha. Słuchawka umieszczona jest dodatkowo na teleskopowym zawieszeniu pozwalającym na mniej więcej centymetrową regulację jej położenia. Ten model ma specyficzne brzmienie: bas jest oszczędny, szybki i dynamiczny, a wysokie tony doskonałe, klarowne, szczegółowe, zwiewne. Słuchawki dla amatorów lekkiego brzmienia wysokiej próby.

Informacje Konsbud Hi-Fi

tel. 022 7502322

http://www.konsbud-hifi.pl

Cena 259 zł

Sennheiser MXL 70 VC

Poprawić dźwięk

Doskonałe dla sportowców używających odtwarzaczy MP3. Ciekawa budowa i dobre brzmienie. Sennheiser to producent dobrze znany słuchaczom ceniącym wier ność brzmienia. Mieliśmy okazję testować kilka modeli tej firmy, ale model MXL70VC uznaliśmy za szczególnie interesujący. To słuchawki dla aktywnych, dlatego mają nieco inną budowę niż standardowe. Do plastikowego, gumowanego elementu wyposażonego w regulator głośności można przyczepić lekki odtwarzacz MP3, a dołączony do niego naszyjnik pozwala zawiesić słuchawki na szyi i kontynuować ćwiczenia. Zestaw jest doskonale wykonany z bardzo dobrych materiałów. Muszle całkowicie zabezpieczono przez zamoknięciem, a po ich zewnętrznej stronie zamontowano magnesy pozwalające na połączenie słuchawek. W komplecie dołączono też przedłużacz kabla słuchawkowego, przydatny, gdy odtwarzacz MP3 nie jest przymocowany do regulatora głośności, lecz znajdzie się np. w kieszeni lub plecaku. Brzmienie jest dobre, lecz nie każdemu musi przypaść do gustu. Dźwięk jest bardzo przestrzenny, otwarty, wybitnie szczegółowy. Stosunkowo lekki bas może nie zyskać uznania amatorów hip-hopu czy disco.

Informacje Konsbud Hi-Fi

tel. 022 7502322

http://www.konsbud-hifi.pl

Cena 130 zł

Icemat Audio Siberia In Ear Headset

Poprawić dźwięk

Białe, efektowne słuchawki zaskakują bogatym wyposażeniem. Jest' to model dokanałowy, a w komplecie znajdziesz dwa dodatkowe zestawy gumek silikonowych o zróżnicowanym kształcie i wielkości. Jest także przyrząd do czyszczenia słuchawek i mikrofon ze specjalnym klipsem, pozwalającym przymocować go do ubrania. Mikrofon podłącza się do modułu regulacji głośności. Jakość wykonania słuchawek nie budzi zastrzeżeń, a kabel jest wyjątkowo długi, bo 2,8-metrowy. Niestety, w parze z wyposażeniem i atrakcyjnym wyglądem nie idą walory dźwiękowe. Do reprodukcji wszystkich podzakresów pasma akustycznego mamy istotne zastrzeżenia. Bas jest przeciętny, niezbyt głęboki, mało precyzyjny, nie schodzi nisko. Wysokie i średnie tony obnażają słabość przetworników audio, emitujących dźwięk pozbawiony głębi i stosunkowo ostry. Całość jest zdecydowanie za droga.

Informacje Multimedia Vision

tel. 022 3389000

http://www.mmv.pl

Cena 145 zł