Poprawić dźwięk


Sennheiser MX 55 VC

Poprawić dźwięk

Kolejne unikatowe pod względem wzor nictwa słuchawki Sennheisera. Oprócz | elementu akustycznego umieszcza nego w uchu do obudowy przymo cowano dodatkowe dyski, popra, wiające solidność zaczepu, blokowane przez część małżowiny ' usznej. Solidność instalacji słuchaw ki w uchu jest rzeczywiście niewątpliwa, ale to rozwiązanie niezbyt wygodne, bo dodat1 kowy dysk może uwierać. Zewnętrzną obudo1 wę słuchawek przykryto metalowym panelem ozdobnym. Można go zamienić, bo w zestawie są wersje w innym kolorze. Są też dwa kom plety wymiennych gumek na słuchawki oraz miękki pokrowiec. Słuchawki te mają bas nieco o mniejszej masie niż w modelu MXL 70 VC, za to bardzo ładne, czyste soprany i tony średnie. To cecha wszystkich Sennheiserów, które testowaliśmy. Ich zaletą jest ponadto doskonała przestrzenność, obszerność brzmienia.

Informacje Konsbud Hi-Fi

tel. 022 7502322

http://www.konsbud-hifi.pl

Cena 130 zł

Sennheiser MX 550

Poprawić dźwięk

Najprostsze i jednocześnie najmniej efektownie brzmiące słuchawki tego producenta, jakie testowaliśmy. Typowy model douszny, ze sztywnym pokrowcem, pozwalającym na zwinięcie i ukrycie kabla (dość krótkiego, bo tylko metrowego). Znajdziesz na nim przydatny regulator głośności. Brzmienie ma podobny charakter, jak wszystkich słuchawek tej firmy, jest lekkie, jasne, z niewielkim basem. Przetworniki nie są tak dobre, jak w droższych modelach, stąd większa ostrość góry i mniejsze zróżnicowanie środka. Do tanich, kiepskich odtwarzaczy MP3 o ostrym brzmieniu i nie polecamy.

Informacje Konsbud Hi-Fi

tel. 022 7502322

http://www.konsbud-hifi.pl

Cena 90 zł

KOSS Plug

Poprawić dźwięk

Dokanałowe słuchawki z elastyczną pianką dopasowującą się do kształtu kanału słuchowego. Dysponują jeszcze potężniejszym basem niż model Sparkplug. Są odpowiednie dla osób, które bas stawiają na pierwszym planie. Jest bardzo obfity, całkiem dobrze kontrolowany, a brzmienie gęste, z wycofanym środkiem i górą. Bardzo duża skuteczność. Mogą zagrać głośno bez zniekształceń (głośniej niż Sparkplug). W zestawie są wymienne końcówki douszne.

Informacje Audio Klan

tel. 022 7779906

http://www.audioklan.com.pl

Cena 85 zł

Creative EP-480

Poprawić dźwięk

Słuchawki douszne, które można kupić w różnych wersjach kolorystycznych. Mowa o wykończeniu i kolorze gąbki części audio, bo reszta jest zawsze biała. Te niepozorne słuchawki emitują naprawdę niezły dźwięk. Jest dobrze równoważony, a bas, choć wyraźnie zaznaczony, nie przechyla charakterystyki brzmienia na swoją stronę. Wysokie i średnie tony są aktywne, przyjemne w odbiorze. Dynamika poprawna.

Informacje Creative Labs

tel. 022 8530266

http://www.creative.pl

Cena 83 zł

Genius HP-02 Live

Poprawić dźwięk

Jak na tę cenę, model wyróżnia się bardzo dobrym brzmieniem, o charakterze zbliżonym do dźwięku modelu Creative'a EP-630. Mamy więc do czynienia z bardzo obfitym i głębokim basem, ale Genius nie potrafi go dostatecznie dobrze kontrolować. Jest nieco za wolny i dominuje charakter brzmienia, dlatego soprany i średnica pozostają w jego cieniu (choć mają przyzwoitą jakość). Słuchawki są bardzo ładnie wykonane, w komplecie znajdziesz wymienne silikonowe końcówki i miękki pokrowiec. Bardzo ciekawa propozycja.

Informacje Genius

http://www.geniusnet.com

Cena 45 zł