Poprawiony LG Nexus 5 zaczyna trafiać do klientów

LG Nexus 5 to najnowszy smartfon z rodziny sprzętów projektowanych bezpośrednio pod okiem twórców systemu Android, a także pierwsze urządzenie jakie pracowało pod kontrolą Androida 4.4 KitKat. Telefon ten trafił do sprzedaży półtora miesiąca temu, ale już teraz po cichu wprowadzono jego lekko usprawnioną wersję.

Najnowszy członek rodziny urządzeń Nexus, czyli LG Nexus 5, trafił do sprzedaży pod koniec października tego roku wraz z premierą najnowszej odsłony Androida 4.4 KitKat. To bardzo dobre i przystępne cenowo urządzenie z górnej półki pod względem mocy obliczeniowej, ale pierwsi posiadacze narzekali nieco na jego jakość wykonania. Chodziło o kiepskie spasowanie plastikowych przycisków fizycznych.

Obecnie sprzedawany LG Nexus 5, jak donosi serwis Slashgear, nie ma już tego problemu. To urządzenie o takich samych parametrach jak poprzednik - nie zmienił się procesor, moduły łączności, ilość wbudowanej pamięci i akumulator - ale poprawiono w nim jakość wykonania obudowy. Chodzi konkretnie o znacznie lepsze spasowanie przycisków głośności oraz tacki na kartę SIM.

Zobacz również:

Poprawiony LG Nexus 5 zaczyna trafiać do klientów

Dobrze, że LG i Google poprawili niedoróbki, na które narzekali pierwsi użytkownicy, ale z drugiej strony osoby, które zaufały tym firmom i zakupiły nowy telefon jeszcze w przedsprzedaży mogą poczuć się teraz nieco oszukane. Wedle wstępnych doniesień urządzenia z numerem seryjnym powyżej 311000.

źródło: slashgear.com