Poprawiony Samsung Galaxy S5 w metalowej obudowie ma nazywać się Galaxy F

Na targach MWC 2014 w Barcelonie zaprezentowana została tylko jedna, plastikowa wersja nowego flagowego smartfona Samsunga o nazwie Galaxy S5. Nie ucięło to jednak spekulacji o możliwości powstania jego drugiej wersji o nazwie Galaxy F. To urządzenie z segmentu premium ma być wyposażone w metalową obudowę i mieć lepsze parametry.

Samsung Galaxy S5 był jednym z hitowych produktów zaprezentowanych na targach Mobile World Congress 2014, które odbyły się na początku tego tygodnia w Barcelonie. Koreański producent włożył sporo pracy w przygotowanie kolejnego flagowego telefonu, ale pod względem wykonania nie różni się zbytnio od zeszłorocznego Galaxy S4. Owszem, znalazł się tutaj czytnik linii papilarnych, a klapka ma fakturę zbliżoną do tej znanej z Galaxy Note, ale nadal wśród użytych do produkcji materiałów dominuje plastik.

Jeszcze przed premierą pojawiały się plotki o tym, że już na targach pojawią się dwie wersje telefonu. Jedna plastikowa z ekranem Full HD, czyli taka jak zaprezentowany Galaxy S5, a druga nazwana Galaxy F miała być wyposażona w metalową obudowę i ekran o rozdzielczości 2K. Plotki się nie potwierdziły, ale jak donosi serwis SamMobile, Samsung nadal ma w planach wydanie drugiej wersji flagowego telefonu. Samsung Galaxy F ma po prostu trafić na rynek nieco później.

Poprawiony Samsung Galaxy S5 w metalowej obudowie ma nazywać się Galaxy F

Linia Galaxy F ma być rodziną urządzeń z segmentu premium. Cechować ma je niespotykana do tej pory w urządzeniach z linii Galaxy S i Galaxy Note metalowa obudowa. Mają znaleźć się tutaj też komponenty, których jakość będzie znacznie lepsza, niż w przypadku nowego Galaxy S5. Mówi się wstępnie o ekranie o rozdzielczości 2K oraz nowym ośmiordzeniowym procesorze Exynos Octa 64-bit.