Popularna usługa przestanie obsługiwać Windows 7 i 8

To kolejny powód, aby porzucić starsze systemy operacyjne.

Fot.: Windows 7

Chociaż Windows 7 stracił wsparcie Microsoftu w styczniu 2020 roku, nadal korzysta z niego ponad 5% globalnych maszyn. Ich użytkownicy nie zmieniają systemu na nowszy, gdyż mają tam wszystko, czego potrzebują. W przypadku Windows 8 nie ma takich sentymentów - ten system nigdy nie był popularny, co zawdzięcza m.in. wielu po prostu głupim rozwiązaniom. Aczkolwiek śladowe ilości maszyn korzystają zarówno z niego, jak i jego nowszej inkarnacji, czyli Windows 8.1.

Jeśli ktoś jest graczem i nadal korzysta z Win 7, Win 8 lub 8.1, w przyszłym roku będzie musiał przenieść się na inny system. Dlaczego? Otóż Steam ogłosił, że jego klient przestanie obsługiwać wymienione od 1 stycznia 2024 roku. Oczywiście nie ma to wpływu na samo konto gracza oraz bibliotekę gier, jednakże bez klienta nie będzie w stanie z niej skorzystać. A więc: chcesz grać, przesiądź się na Windows 10 lub Windows 11.

Zobacz również:

  • Używasz Windows 7 lub Windows 8.1? To dobra wiadomość
  • Koniec Windows 8.1. Czy można go dalej używać?
  • Jak sprawdzić stan i status baterii w laptopie? [PORADNIK]
Popularna usługa przestanie obsługiwać Windows 7 i 8

Fot.: H Tur/PC World

Jeżeli jesteś graczem i musisz przeskoczyć na nowy system, może zainteresują Cię polecane zestawy komputerowe? Znajdziesz je tutaj.

Źródło: PC World


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: