Popularne mobilne AMD

Firmy NEC, Sony i Fujitsu zapowiedziały wprowadzenie do sprzedaży komputerów przenośnych, wyposażonych w najnowsze procesory mobilne AMD Athlon 4 i Duron.

Firmy NEC, Sony i Fujitsu zapowiedziały wprowadzenie do sprzedaży komputerów przenośnych, wyposażonych w najnowsze procesory mobilne AMD Athlon 4 i Duron. Informacja ta ma duże znaczenie, ponieważ producenci ci mają łącznie ok. 50-proc. udział w światowym rynku notebooków.

Mobilna wersja Athlona wyposażona w zegar 1 GHz jest jednym z najwydajniejszych tego typu procesorów. Układ zawiera kolejną wersję technologii PowerNow!, która według przedstawicieli koncernu AMD umożliwia wydłużenie pracy baterii o 50% (w stosunku do procesorów nie posiadających tego typu rozszerzeń), nie powodując spadku wydajności systemu. Istotny wpływ na popularność produktów AMD ma możliwość instalacji nowych procesorów w dotychczas stosowanych gniazdach Socket A, co znacznie obniża koszty wprowadzenia na rynek nowych produktów.

NEC planuje implementację Athlona 1 GHz w serii notebooków LaVie G. Ponadto jeden z modeli tej linii zostanie wyposażony w tańszy układ - AMD Duron 800 MHz. Koncern Sony wprowadzi natomiast do oferty produkty zbudowane z wykorzystaniem procesorów Duron 700 MHz. Urządzenia te pojawią się na rynku pod nazwą VAIO note. Kolejnym producentem, który w ostatnim czasie zdecydował się na nawiązanie współpracy z AMD, jest Fujitsu, które wyposaży serię urządzeń FMV-BIBLO w procesory Duron 800 MHz.


Zobacz również