Pora na DVD

Do roku 2001 na świecie zostanie sprzedanych ponad 90 mln odtwarzaczy DVD. W większości będą to napędy wbudowane w komputery PC.

Sprzedaż odtwarzaczy DVD w 1999 r. będzie prawdopodobnie dwukrotnie większa niż pierwotnie zakładano w analizach rynkowych. Tylko w listopadzie ubiegłego roku konsumenci nabyli 450 tys. tego typu urządzeń. Consumer Electronics Association przewiduje, iż rok 1999 zamknie się liczbą ponad 4 mln sprzedanych napędów DVD. Przyczyną wzrostu popularności DVD jest znaczny spadek cen tych urządzeń. Przed prawie rokiem najtańsze odtwarzacze tego standardu kosztowały w USA ok. 300 USD. Dzisiaj ceny podstawowych modeli kształtują się na poziomie 199-250 USD.

Reed Hastings, prezes firmy Netflix.com, twierdzi, że liczba filmów wydawanych na DVD będzie w szybkim tempie się powiększać. Według jego przypuszczeń, w sprzedaży ma się pojawiać ok. 100 nowych tytułów tygodniowo. Nie zanosi się jednak na to, aby odtwarzacze DVD wyparły z rynku tradycyjne magnetowidy, gdyż te wciąż górują nad nimi możliwościami zapisu.

Więcej informacji: www.news.com