Poradnik: jak kupić kamerę cyfrową

Aktualnie produkowane cyfrowe kamery wideo HD są naprawdę niewielkie. Są łatwe w transporcie i użyciu, a przede wszystkim pozwalają na kręcenie pięknych, żywych filmów wideo w HD. Oto przekrój przez dostępne opcje, od modeli kieszonkowych po modele profesjonalne.


Jak wybrać kamerę wideo - Wstęp

Od lat kamery wideo dostępne za niewielkie pieniądze operujące w standardzie SD oferowały dobrą jakość nagrywanego obrazu. Teraz za podobne pieniądze można dostać kamerę wideo HD, która pozwala na uzyskanie fantastycznego koloru i czystości obrazu oraz zapisanie go na dyskach twardych, bądź pamięci flash. Co za tym idzie również wysłanie naszych filmów do Sieci z łatwością. Niezależnie od tego, czego poszukujesz, czy chcesz kręcić filmiki ze swoim psem w roli głównej, czy też nakręcić nowe dzieło kina niezależnego, poprowadzimy Cie do wyboru cyfrowej kamery wideo, która będzie odpowiadać Twoim wymaganiom.

Flash Jest Królem. Pamięci flash rządzą niepodzielnie w świecie cyfrowych kamer wideo, a opcji do wyboru jest niezwykła obfitość. Pomożemy zdecydować między kamerami opartymi na kartach SD, twardych dyskach wbudowanych w kamery i innymi. Wybierz pamięć kamery.

Zobacz również:

  • Tanie linie lotnicze - strony ekonomicznych przewoźników w Polsce

Która kamera jest odpowiednia dla Ciebie? Mamy do dyspozycji cała gamę kamer wideo od tych, które uchodzą za kieszonkowe po profesjonalne modele. Oto podsumowanie różnych typów sprzętu, które poprowadzi Cię we właściwą stronę. Jaka kamera wideo jest dla Ciebie?

Cechy Kluczowe. Naucz się podstaw dotyczących cyfrowych kamer wideo i dowiedz się w jaki sposób cyfrowy sprzęt tego typu może pomóc Ci kręcić w różnych sytuacjach. Kilka cech kluczowych pomocnych przy podejmowaniu decyzji.

Specyfikacje Wyjaśnione. Dlaczego zoom optyczny powinien mieć dla Ciebie znaczenie? Ile pieniędzy powinieneś wydać? Zobacz, na jakie specyfikacje należy zwrócić uwagę i dlaczego. Specyfikacje techniczne pomocne w wyborze kamery wideo.

Poradnik: jak kupić kamerę cyfrową

Sony HDR-XR500

Formaty zapisywania wideo przez kamery. Czy Twój komputer poradzi sobie z AVCHD - i czy to rzeczywiście ma znaczenie? Zobacz jaka jest różnica pomiędzy różnymi formatami zapisywania wideo, dowiedz się więcej o podstawach kodowania i dekodowania i sprawdź czy Twój system podoła zadaniu. Formaty zapisywania wideo w kamerach i jak sobie z nimi radzić.

Szybkie porady o kamerach. Nie masz czasu by przeczytać wszystko? Oto kilka szybkich porad odnośnie tego na co patrzeć w sklepach przy wybieraniu kamery wideo. Porady, jak nie "zabłądzić" w sklepie.