Poradnik: jak kupić telewizor projekcyjny

Telewizory LCD czy plazmowe są już stosunkowo popularne na rynku. Co jednak, jeśli ich przekątna czy parametry obrazu są dla nas niewystarczające? Z odsieczą przychodzą wtedy telewizory projekcyjne. A my przybliżymy ich specyfikację i możliwości, abyś nie dał się nabrać.


Wstęp

Zobacz też:

Testy telewizorów

Na rynku telewizorów, gdzie "duży ekran" kojarzony jest jednoznacznie z "płaskim panelem", telewizory projekcyjne są doskonałą alternatywą. Zwłaszcza, jeśli nie wymagasz ekstremalnie płaskiego panelu czy też możliwości montażu na ścianie.

Poradnik: jak kupić telewizor projekcyjny

Jak kupić telewizor projekcyjny - Sony Grand WEGA 42" LCD

Tak naprawdę, to faktem jest, że stojące telewizory LCD czy nawet plazmowe są rzadko węższe od dostępnych dzisiaj modeli telewizorów projekcyjnych, które mają zazwyczaj od 11 do 18 cali grubości. Dodatkowo telewizory projekcyjne nierzadko są sporo lżejsze od ich kuzynów o podobnych wymiarach ekranu (tylko kilka modeli waży więcej niż 40 kilogramów). I, zwłaszcza dla ekranów powyżej przekątnej 50 cali, kosztują dużo mniej w porównaniu do LCD czy plazmowych. Telewizory projekcyjne dostępne są w wielu odmianach. Oto podstawowe informacje, które musisz znać podczas poszukiwań alternatyw.

Duży wyświetlacz

Duży nie musi teraz oznaczać wielkogabarytowego. Dzisiejsze technologie - jak DLP, LCoS czy LCD - oferują wspaniały obraz wysokiej rozdzielczości będąc jednocześnie dużo mniejszymi i lżejszymi od zeszłorocznych modeli telewizorów projekcyjnych CRT. Więcej.

Wyjaśnienie specyfikacji technicznych

Wyjaśniamy, co oznaczają poszczególne dziwne nazwy i numerki. Więcej.

Zakupowe porady dla kupujących telewizory projekcyjne

Zanim sięgniesz po portfel, musisz znaleźć złoty środek pomiędzy rozmiarem i technologią, a Twoimi potrzebami i budżetem. Więcej.