Porady techniczne dla seniorów od Google

TeachParentsTech to nowa inicjatywa Google mająca pomóc seniorom w zrozumieniu jak działa nowoczesna technika. Serwis ma ruszyć już zaraz zdejmując obowiązek wyjaśniania wszystkiego ciążący obecnie na młodszym pokoleniu.

Pytania rodziców "jak skopiować zdjęcie" lub "co to jest kursor i gdzie go znaleźć" coraz częściej stają się codziennością. Przekonali się o tym sami pracownicy Google, którzy "żalą się", że stali się domowym wsparciem technicznym. Seniorzy często nie nadążają za postępem technologicznym skazując swoje dzieci na ciągłe wyjaśnianie wszystkiego co jest związane z nowoczesną technologią.

Na pomoc uciśnionym przyszło Google. Firma postanowiła stworzyć serwis internetowy TeachParentsTech, który ma w bardzo przystępny sposób odpowiedzieć nawet na najprostsze i najbardziej oczywiste pytania, które mogą sprawić problem starszemu pokoleniu.

Zobacz również:

  • Chrome do natychmiastowej aktualizacji. Dlaczego?

Seniorzy będą się mogli z niego dowiedzieć m.in. jak kopiować i wklejać, dołączać pliki do wiadomości e-mail czy szukać w Internecie. Niestety, przynajmniej na razie, pomoc będzie dostępna jedynie w języku angielskim. Może warto więc nauczyć rodziców jak korzystać z Tłumacza Google.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: