Porażka Intel WiDi - czy nie chcemy oglądać filmów z komputera na telewizorze?

Technologia Intel Wireless Display pozwala łatwo przenosić obraz i dźwięk z laptopa na telewizor. Niestety rozwiązanie Intela wciąż nie przyjęło się na rynku. Intel WiDi - to miał być przełom w oglądaniu filmów. Nic z tego jednak nie wyszło. Dlaczego? Czyżbyśmy nie chcieli oglądać filmów z komputera na dużym ekranie telewizora?

Intel WiDi

Ostatnio pojawił się na polskim rynku HP dv7-6140ew - kolejny laptop do filmów z technologią Intel WiDi na pokładzie. Jednak rozwiązanie Intela wciąż nie może zyskać popularności.

Intel WIDi - czyli filmy z laptopa na telewizor

Jak działa Intel WiDi? W skrócie - film, który uruchamiamy na laptopie, jest automatycznie (za pomocą jednego przycisku) przenoszony na ekran telewizora. Żadnych kabli, czysta wygoda. Konsumenci nie rzucili się jednak na WiDi. Jednak problem Intel Wireless Display nie leży w samej technologii (gdyż ta jest bardzo udana), ani w tym, że wolimy oglądać filmy na małych ekranach naszych komputerów. Przyczyny porażki są zupełnie inne.

Zobacz również:

  • Procesory Alder Lake-P trafiają do producentów

Intel WiDi- przyczyny porażki

W poniższym artykule znajdziecie 6 przyczyn, które doprowadziły do porażki dobrze zapowiadającej się technologii Intel Wireless Display:

Intel WiDi czyli z laptopa na ekran TV - dlaczego ta technologia nie zyskała popularności?