Porażka Linuksa w Monachium. Zastąpi go Windows 10

Windows 10 zastąpi na komputerach monachijskich urzędników Linuksa. Eksperyment nie udał się.


Linux w Monachium

Urzędnicy w Monachium w odróżnieniu od zdecydowanej większości kolegów z innych miast na świecie korzystają od wielu lat z Linuksa, a konkretnie dystrybucji LiMux. Pionierska próba zmiany środowiska pracy wydająca się z początku świetnym pomysłem niestety jednak nie powiodła się.

Będzie Windows 10

Rada Miasta przegłosowała dzisiaj uchwałę, na mocy której opracowany zostanie plan zawierający m.in. informację na temat kosztów jakie należało będzie ponieść w wyniku migracji z Linuksa na Windows 10. Wedle wstępnych założeń do 2021 roku w Monachium wszystrkie urządnicze PC mają pracować pod kontrolą "dziesiątki".

Dlaczego Linux się nie sprawdził?

Niestety pomimo szczerych chęci Linux nie sprawdził się ponieważ sprawiał zbyt wiele problemów. Zaoszczędzone przy przejściu z Windows pieniądze (darmowy system Linux; rzadziej przeprowadzany upgrade komputerów) musiały być więc niestety zainwestowane w ich rozwiązywanie.

"Nasz klient LiMux zasadniczo działa ale nie jest wydajny i intuicyjny a do tego pojawiają się ciągle problemy gdy trzeba dodać nowe oprogramowanie, regularne problemy z kompatybilnością" - tłumaczy jeden z monachijskich urzędników.