Pornhub będzie bezpieczniejszy

Pornhub zamierza płacić za informacje o wykrytych w nim lukach.

Portal Pornhub postanowił pójść w ślady największych firm technologicznych i skusić hakerów do współpracy w ramach programu polegającego na wykrywaniu znajdujących się w nim potencjalnych luk. Oczywiście nie jest to akcja charytatywna: Pornhub proponuje nagrody finansowe o wysokości od 50 dolarów do 25 tysięcy dolarów.

Raport już w 24 godziny?

W wymaganiach programu czytamy, że aby zdobyć nagrodę haker powinien poinformować serwis (nikogo więcej) o wykrytej luce w...ciągu 24 godzin (jak Porbhub zamierza to sprawdzić pozostaje wielką zagadką). Podczas szukania jego słabego punktu nie może korzystać z narzędzi do automatycznego testowania zabezpieczeń. Na pozytywne rozpatrzenie zgłoszenia i jak największy zarobek może liczyć jeżeli przedstawi raport dokładnie opisujący wspomnianą lukę oraz dostarczy kod wykorzystującego ją exploita i zalecane poprawki.

Poprawka w 90 dni

Pornhub dał sobie 30 dni na odpowiedź na przesłaną informację o luce, natomiast na jej załatanie 90 dni. Jeżeli tego nie zrobi odkrywca luki będzie mógł ją ujawnić publicznie.

Gra idzie o potężna bazę

Na koniec warto dodać, że serwis ma ok. 60 mln użytkowników dziennie. To zaś czyni z niego łakomy kąsek dla hakerów.