Poród na żywo, przez Internet

Będąca w 37. tygodniu ciąży Amerykanka przygotowuje się do urodzin swojego pierwszego dziecka. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że to wydarzenie będzie transmitowane online.

23-letnia Lynsee nauczycielka z Minnesoty, o swojej ciąży pisze na codziennie aktualizowanym blogu w portalu społecznościowym MomsLikeMe. Jednak w odróżnieniu od innych blogujących ciężarnych, Lynsee postanowiła podzielić się z innymi nie tylko informacjami o przebiegu ciąży, ale podsumować go relacją na żywo z porodu.

"Pragnęliśmy podzielić się tym doświadczeniem" - powiedziała Lynsee serwisowi ABC News. Decyzję o transmisji porodu, która będzie dostępna w serwisie MomsLikeMe, podjęła wspólnie z mężem.

W dniu porodu, za pośrednictwem umieszczonych w porodówce kamer każdy, kto dysponuje łączem internetowym będzie mógł uczestniczyć w tym wydarzeniu. Dodatkowym warunkiem jest rejestracja na portalu MomsLikeMe. Jak podaje ABC News, kamery zostaną rozmieszczone w taki sposób, by nie pokazywać intymnych detali samego porodu.

Młodsze pokolenie, które jest bardziej oswojone z portalami społecznościowymi, nie ma oporów, by dzielić się z innymi tak intymnym i prywatnym wydarzeniem, zauważa ABC News. Wcześniej o rozpoczynających się porodach przyszłe matki informowały już na Twitterze oraz Facebooku.

źródło: ABC News