Porównywarki cen - okazja czyni kupca

Kim jest typowy użytkownik porównywarki? Z badań przeprowadzonych przez firmę Gemius najczęściej jest to mężczyzna, w wieku około 20 lat, mieszkający w dużym mieście i posiadający wykształcenie co najmniej średnie. Co ciekawe, ponad jedna trzecia badanych nie deklaruje żadnych dochodów - są to więc osoby szukające w porównywarkach produktów, za które potem zapłacą ich rodzice lub opiekunowie.

Porównywarki cen - okazja czyni kupca

Profil użytkownika porównywarki Ceneo

Zobaczmy kto się wzmocnił, kto upadł, a kto utrzymał swoją pozycję na raczkującym polskim rynku porównywarek.

Skąpiec

Skąpiec, to porównywarka, w przypadku której widać, że bycie liderem procentuje. Największa wśród polskich porównywarek liczba odsłon zaowocowała dużą bazą komentarzy użytkowników dotyczących sklepów lub produktów. Dzięki temu jeszcze przed zakupem możemy sobie wyrobić o nich opinię i przy podjęciu decyzji nie kierować się wyłącznie ceną. To duża zaleta, zwłaszcza, że opinie użytkowników pojawiają się nie tylko w przypadku najbardziej popularnych produktów ale także tych rzadziej kupowanych. Oczywiście ten, kto spodziewa się morza postów o maszynkach do gotowania jaj może się zawieść ale i tak jest nieźle.

W zeszłym roku zarzucaliśmy Skąpcowi brak sensownych informacji na temat sklepów. Obecnie, przy niemal każdym sklepie znajdziemy informacje o cenach wysyłki i link do odpowiedniej strony serwisu opineo.pl, współpracującej ze Skąpcem witryny z opiniami. Rozwiązanie może niezbyt wygodne - musimy opuścić witrynę porównywarki, ale dzięki licznym opiniom łatwo zorientujemy się, czy firma w której planujemy dokonać zakupów nie jest przysłowiowym "krzakiem".

Porównywarki cen - okazja czyni kupca

Filtry wyszukiwania to duży atut Skąpca

W ciągu ostatniego roku działalności Skąpiec znacznie poszerzył asortyment przeszukiwanych towarów. Teza, iż w serwisie warto szukać jedynie elektroniki użytkowej i sprzętu komputerowego dzisiaj nie byłaby łatwa do obrony.

Bardzo miłym elementem, jaki użytkownik znaleźć może na stronach Skąpca jest przewodnik dotyczący zakupów w Internecie. Nie jest może zbyt rozbudowany, ale początkującemu internetowemu kupcowi da podstawy pozwalające sprawniej poruszać się w e-handlu.

Plusy:

- wygodny interfejs

- dużo komentarzy o produktach i sklepach

- niskie ceny

- wygodne wyszukiwanie

Minusy

- komentarze o sklepach na zewnętrznej stronie