Porównywarki cen - okazja czyni kupca

Ceneo

Porównywarkę Ceneo, podobnie jak Skąpca, chwaliliśmy już rok temu. Wtedy jeszcze raczkujący, ledwie kilkumiesięczny, serwis dzisiaj jest już doświadczonym, starym wygą. W serwisie znajdziemy bardzo dużą bazę produktów - każdy z nich opatrzony krótkim opisem. Bardzo często natkniemy się także sporą liczbę komentarzy. Bardzo podoba nam się również sposób serwowania specyfikacji technicznej produktów i informacji o warunkach dostawy. Tego brakuje w wielu konkurencyjnych serwisach.

System wyszukiwania w Ceneo jest przyjemny i łatwy w obsłudze. Jest jednak jedno "ale". Podczas gdy wyszukiwarka działa szybko i sprawnie, to już korzystanie z filtrów wyszukiwania tak wygodne nie jest. Włączenie lub wyłączenie szukania pod kątem, np. typu złącza karty graficznej odświeża nam od razu całą stronę. W przypadku, gdy nie dysponujemy odpowiednio szybkim łączem (np. korzystamy z Internetu w podróży za pomocą GPRS) może być męczące.

Porównywarki cen - okazja czyni kupca

Przewodniki zakupowe - świetny pomysł Ceneo

Bardzo duża pochwała należy się twórcom serwisu Ceneo za wprowadzenie "przewodników zakupowych". To seria artykułów na temat funkcjonalności, zalet i wad różnych kategorii produktów. Informacje te nie wyczerpują oczywiście tematu ale nawet laikowi dadzą wystarczającą wiedzę pozwalającą na dokonanie świadomego zakupu. W tej chwili w Ceneo znajdziemy 14 poradników poruszających tematy takie jak sprzęt komputerowy, aparaty fotograficzne czy nawet opony samochodowe.

Plusy:

- duża baza produktów

- niskie ceny

- przewodniki zakupowe

Minusy:

- niewygodne filtry wyszukiwania

9sekund

9sekund to serwis, co do którego mamy mieszane uczucia. W zeszłym roku chwaliliśmy go za możliwość przeszukiwania aukcji internetowych i sporą bazę produktów. Obecnie system w zasadzie nie działa, a liczba porównywanych aukcji, którymi chwali się serwis, spadła prawie o połowę - w chwili oddawania tekstu wynosiła nieco ponad 450 tys. (rok temu ok. 950 tys.). Ciężko także powiedzieć, skąd biorą się te liczby, gdyż po kliknięciu na zakładkę "aukcje" pojawiają nam się dwie kategorie, nie zawierające jednak żadnych produktów. Mamy nadzieję, że to przejściowe kłopoty, gdyż propozycja przeszukiwania wszystkich największych serwisów aukcyjnych była naprawdę ciekawa. Gdyby uzupełnić ją dodatkowo o współpracę z którymś z serwisów aukcyjnych niewątpliwie 9sekund zyskałoby wielu wielbicieli.

Porównywarki cen - okazja czyni kupca

Największy atut 9sekund niestety chwilowo nie działa

Wydaje się, że serwis przechodzi jakieś kłopoty, korzystanie z niego jest obecnie dosyć utrudnione. Co chwila napotykamy na różne błędy czy nie działające podstrony, a tak jak zauważyliśmy wcześniej najciekawsza funkcjonalność 9sekund nie działa. Tym niemniej, jeżeli błędy zostaną naprawione to porównywarka będzie stanowić naprawdę ciekawą propozycję. Użytkownik łatwo znajdzie informacje o produkcie, sklepie czy warunkach dostawy. Liczba oferowanych dóbr także jest spora, chociaż wciąż mamy zastrzeżenia co do podzespołów komputerowych. Wielu kart graficznych czy procesorów po prostu nie znajdziemy - jest jednak znacznie lepiej niż roku temu.

Gdyby nie (mamy nadzieje przejściowe) błędy uniemożliwiające korzystanie z przeszukiwania serwisów aukcyjnych, z czystym sercem polecalibyśmy 9sekund. W tej chwili niestety nie możemy tego zrobić.

Plusy:

- jedyny serwis przeszukujący aukcje

- duża liczba produktów i sklepów

- opisy sklepów i warunków dostawy

Minusy:

- trwająca już od dłuższego czasu awaria uniemożliwiająca korzystanie z najciekawszej funkcjonalności - przeszukiwania aukcji internetowych