Porównywarki cen - okazja czyni kupca

Kupujemy

Serwis Kupujemy przeszedł w przeciągu roku gruntowne zmiany. Zmieniony został przede wszystkim sam wygląd witryny i wydaje nam się, że była to zmiana na lepsze. Witryna wciąż nie zadziwi internetowych estetów ale teraz jest dużo bardziej przejrzysta i może się podobać. Niestety, liczba opcji filtrowania wyszukiwania wciąż jest uboga, za to liczba współpracujących sklepów - ogromna. Utrudnione wyszukiwanie rekompensuje nam liczba znalezionych ofert. W Kupujemy nie znajdziemy może pożądanego towaru bardzo szybko ale jeśli tylko poświęcimy trochę czasu na zagłębienie się w liczne oferty istnieje duża szansa, że wyszukana cena będzie naprawdę niska. Warto tu przypomnieć, że serwis posiada w swojej bazie także klasyczne nieinternetowe sklepy.

Porównywarki cen - okazja czyni kupca

Kupujemy - nowy design, ogromna baza sklepów

Znikło gdzieś za to filtrowanie wyników wyszukiwania pod kątem metod płatności (kartą, przelewem itp). Szkoda, w niektórych przypadkach jest to rozwiązanie bardzo przydatne. Na szczęście znajdziemy je w opisach sklepów, które pojawiły się na Kupujemy wraz z redesignem strony. Tak, jak przed rokiem krytykowaliśmy porównywarkę za ich całkowity brak - teraz musimy ją pochwalić. Opisy sklepów zawierają wszystkie potrzebne informacje - nic dodać, nic ująć. Wciąż jednak brakuje wyczerpujących danych o produktach.

Plusy:

- wielka baza sklepów

- niezłe opisy sklepów

Minusy:

- ubogie filtrowanie

- słabe opisy produktów

- brak dodatków (poradników, linków do opinii ekspertów itp)

Oferciak

Oferciak to serwis, który nie miał łatwego startu. Na rynku istniały już inne porównywarki o ugruntowanej pozycji, a dodatkowo we wstępnej fazie funkcjonowania strony towarzyszyły jej liczne usterki i niedociągnięcia. Można powiedzieć, że na samym początku jedyną zaletą Oferciaka była fajna nazwa. Korzystanie z jakichkolwiek funkcjonalności było po prostu niemożliwe. Na szczęście już od dłuższego czasu wszystko jest w porządku a serwis, przynajmniej pozornie "śmiga" aż miło. Niestety, tylko pozornie - wciąż w różnych "zakamarkach" Oferciaka znaleźć możemy błędy i niedociągnięcia.

Porównywarki cen - okazja czyni kupca

Słowa klucze w Oferciaku

Pierwsze co rzuca się w oczy, to pozioma belka z czymś co na pierwszy rzut oka przypomina znane z witryn Web 2.0 "tagi". Znajdziemy tam najczęstsze frazy wpisywane w wyszukiwarkę - pomysł jak na porównywarki świeży ale czy przydatny? Niestety, wyszukiwanie w Oferciaku nie posiada prawie żadnych zalet. Jedyne co możemy zrobić to wpisać słowa kluczowe i, w dalszej fazie, widełki cenowe. Cóż, być może twórcy Oferciaka wprowadzą filtry wyszukiwania wtedy, gdy liczba współpracujących sklepów znacznie wzrośnie - na razie, przynajmniej sądząc po wynikach wyszukiwania, jest marnie.

Plusy

- ciekawy pomysł z wyróżnieniem najczęstszych słów-kluczy

Minusy:

- mała liczba sklepów

- w zasadzie brak filtrów wyszukiwania

- liczne błędy