Porównywarki cen - okazja czyni kupca

Nokaut

Nokaut to stosunkowo nowy serwis porównujący ceny. Co ciekawe, jeszcze na długo przed jego powstaniem w specjalnym blogu autorzy zapowiadali rewolucję na rynku porównywarek. Czy do niej doszło? Nie. Czy Nokaut ma do zaoferowania coś ciekawego? Zdecydowanie tak.

Przede wszystkim serwis jest bardzo przejrzysty. Po wybraniu interesującego nas produktu możemy nie tylko zapoznać się ze szczegółowymi opisami produktu, kosztami dostawy. Bardzo przejrzyste są także dane o sklepach i użytkownik bez problemu znajdzie wszystkie żądane informacje. Niestety, w przypadku wielu znalezionych towarów funkcjonalności serwisu nie były w pełni wykorzystane - specyfikacja techniczna towarów podawana była w zwykłym opisie (zamiast w specjalnie przygotowanej do tego celu zakładce), często znajdziemy też informację... o braku informacji. Nieprzyjemny jest również brak zaawansowanych filtrów wyszukiwania - szukanie tylko po słowach kluczowych nie zawsze jest najwygodniejsze.

Porównywarki cen - okazja czyni kupca

Przejrzysty interfejs to mocny atut Nokautu

Nokaut to bardzo ciekawy produkt, korzystanie z niego byłoby bardzo przyjemne, gdyby nie stosunkowo mała liczba sklepów. Nie wątpimy, że baza będzie poszerzana i za kilka miesięcy śmiało będzie mógł konkurować z liderami tego rynku. Póki co, szkolna piątka za interfejs, a trójka za rzeczywistą pomoc w znalezieniu okazji cenowych.

Plusy:

- przyjemny i przejrzysty wygląd

- duży potencjał

Minusy:

- mała baza sklepów

- brak zaawansowanych filtrów wyszukiwania

Gemino

Porównywarka cen Gemino jest o tyle ciekawa, że skupia się tylko na produktach elektronicznych. Niestety, w ciągu roku prawie się nie rozwinęła i to co było jej głównym atutem w 2005 roku, pod koniec 2006 jest już standardem. Główną bolączką jest wciąż bardzo mała liczba współpracujących sklepów - tylko 20, przez co znaleziona oferta często jest po prostu jedyną. Rok temu pisaliśmy o dużym potencjale serwisu, niestety nie został on wykorzystany.

Porównywarki cen - okazja czyni kupca

Gemino - świetna porównywarka produktów

Gemino jest pierwszą poważną porównywarką jaka wystartowała w Polsce. Wydawałoby się, że najdłuższy staż na rynku będzie gwarantem sukcesu - funkcjonalności strony pozazdrościć mogą zresztą niemal wszystkie inne porównywarki. Niestety, kto nie idzie do przodu ten się cofa - Gemino jako porównywarka cen nie spełnia swojego zadania, mimo doskonałych filtrów, mimo wygodnej obsługi, mimo porównywania cech różnych produktów z tej samej kategorii. Szkoda.

Plusy:

- doskonały interfejs

- bardzo dobre wyszukiwanie

- szereg dodatkowych funkcjonalności

Minusy:

- bardzo skromna baza sklepów i towarów