Porównywarki cen - okazja czyni kupca

Porównywarki cen na stałe zagościły w polskim Internecie. Ich usługi, jeszcze rok temu niemal nieznane, stają się coraz bardziej popularne i nic dziwnego - przy liczbie działających sklepów internetowych zorientowanie się w sytuacji i znalezienie najlepszej oferty graniczy z cudem. Zastanówmy się, w jaki sposób zmieniły się porównywarki w Polsce, co nowego oferują swoim użytkownikom i jak wyjąć "kota z worka" jeszcze przed zakupem.

W sondzie przeprowadzonej wśród czytelników naszego serwisu - "Którą internetową porównywarkę cen uważasz za najlepszą?" - ponad połowa głosujących wskazała na Skąpca. Drugie miejsce zajęła Ceneo, zbierając niecałą jedną trzecią głosów. Wśród innych porównywarek żadna nie otrzymała znaczącej liczby głosów. Wygląda więc na to, że mamy dwóch niekwestionowanych liderów. Sympatia użytkowników ma zresztą swoje odzwierciedlenie w internetowych badaniach popularności Gemius Megapanel - co miesiąc pierwszą pozycję zajmuje w nich Skąpiec, drugą Ceneo, a trzecią - ale z dużą stratą - 9sekund.

Porównywarki cen - okazja czyni kupca

Wyniki sondy "Najlepsza porównywarka"

Rok temu, przed Gwiazdką, opublikowaliśmy nasz subiektywny przegląd najlepszych porównywarek cen. Teraz postanowiliśmy go uaktualnić. Większość serwisów zmieniła się, pojawił się nowy, wydaje się - poważny, gracz, Nokaut. Duże portale internetowe zaczęły dostrzegać wreszcie, iż to nie pasaże handlowe a właśnie porównywarki są przyszłością handlu w Internecie. Skąpiec podpisał umowę z Interią (co zaowocowało "Interiową" kopią Skąpca - bazzar.interia.pl), O2.pl także wprowadza porównywarkę. Biznes się kręci - pojawiają się nowe projekty w fazie beta.

Przewodnik Kupującego - nie kupuj kota w worku
Świat cyfrowych gadżetów staje się coraz bardziej zróżnicowany, a nadążanie za technologicznymi zdobyczami - coraz trudniejsze. Wychodząc na przeciw Waszym potrzebom prezentujemy kompendium wiedzy niezbędnej w trakcie zakupów sprzętu elektronicznego. Znajdziecie w nim informacje, czym kierować się przy zakupie peceta oraz innych urządzeń i akcesoriów, a jednocześnie nie stracić orientacji w zawiłym gąszczu technicznych parametrów, skrótów, oznaczeń i marketingowych chwytów. Komputer, monitor czy też aparat cyfrowy muszą bowiem służyć przez kilka lat, dlatego też decyzja o zakupie tych dość kosztownych urządzeń powinna zapaść jeszcze przed wizyta w sklepie - wirtyalnym lub tradycyjnym.

Specjalnie dla was przygotowaliśmy specjalny przewodnik, dzięki któremu bez trudu zdecydujecie jaką kartę graficzną wybrać lub czym się kierowac przy poszukiwanu monitora. Przewodnik Kupującego wraz z wybraną porównywarka cen stanowić będzie idealne połączenie.

Zapraszamy do naszego Przewodnika Kupującego.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: