Porozmawiaj z Yahoo!

Yahoo! udostępnił pakiet usług głosowych, zapewniających telefoniczną komunikację z serwisem.

Portal Yahoo! udostępnił nowe usługi oparte na przekazie głosowym. Są to: Yahoo by Phone, Yahoo Mail oraz bezpłatne rozmowy telefoniczne za pomocą komputera PC.

Yahoo by Phone pozwala użytkownikom na telefoniczny, darmowy dostęp do spersonalizowanej wersji serwisu My Yahoo. Za jego pomocą użytkownicy mogą otrzymywać głosowe informacje na temat: notowań giełdowych, prognozy pogody czy najnowszych wyników sportowych. Usługa na razie dostępna jest tylko w USA.

Sadhana Jolliete, przedstawicielka serwisu, poinformowała, że Yahoo Mail umożliwia ludziom zakładanie skrzynek głosowych na serwisie i odsłuchanie wiadomości poczty elektronicznej przez telefon. Kolejną nowością w ofercie portalu będzie również nowa wersja Yahoo Messengera, która zapewni bezpłatne połączenia telefoniczne z poziomu własnego komputera z dowolnym numerem telefonicznym w USA. Na potrzeby tej usługi Yahoo! zaimplementowało oprogramowanie wspomagające przekaz głosowy przez sieci IP firmy Net2Phone.

"Nowe usługi pozwolą użytkownikom na dostęp do niektórych zasobów naszego serwisu, praktycznie z każdej budki telefonicznej. Ludzie coraz częściej przemieszczają się i coraz więcej informacji osobistych gromadzą w sieci. Dzięki naszym usługom będą mogli z nich korzystać nawet w czasie podróży" - mówi Sadhana Jolliete.


Zobacz również