Port 25 - otwarty w Microsofcie

W trakcie targów LinuxWorld Conference & Expo odbywających się w Bostonie, Microsoft publicznie ogłosił otwarcie witryny o nazwie "Port 25". Internauci znajdą na niej informacje z należących do giganta z Redmond laboratoriów zajmujących się oprogramowaniem open source.

Laboratoria otwarto we wrześniu 2005 roku. Jak opowiada Bill Hilf, ich szef, w tej chwili jest w nich około 300 serwerów, a na bieżąco testuje się ponad 40 liczących się dystrybucji Linuksa.

Nazwa witryny, "Port 25", nawiązuje do 25. portu, na którym działa usługa dostarczania poczty elektronicznej (SMTP, Simple Mail Transfer Protocol). Na stronie już teraz widoczne są blogi pracowników Microsoftu, wywiady z nimi i komentarze użytkowników - niektóre bardzo krytyczne względem inicjatywy i, jak zwykle, Windows.

Zobacz również:

  • Pięć irytujących rzeczy w Windows 11 - i jak je naprawić [PORADNIK]
  • Wojna Sony z Microsoftem nabiera kolorów. Górą będzie Xbox czy PlayStation?
  • Najlepszy VPN dla Linuxa [RANKING 2022]

Nie jest to pierwszy ruch Microsoftu związany z aplikacjami open source. Nie dalej jak 4 dni temu korporacja ogłosiła, że zamierza rozdawać Virtual Server 2005 R2 za darmo oraz udzielać pomocy technicznej zarówno użytkownikom Windows, jak też Linuksa (więcej na ten temat: "Microsoft wspiera Linuksa i rozdaje Virtual Server 2005 R2").

Dodatkowe informacje: Port 25