Port Royale 2 - towar, okręt i na morze!

W naszym serwisie jest już dostępna wersja demonstracyjna gry strategiczno-ekonomicznej Port Royale 2. Znany pomysł na grę o piratach został ulepszony i oprawiony w nową szatę graficzną.

Akcja gry rozgrywa się w XVII wieku, w okolicach Karaibów, gdzie jak wiadomo piratom żyło się najlepiej. Dostępnych jest ponad 60 miast, dzięki którym można budować swoje imperium handlowe. Jest opcja zaangażowania się w takie przedsięwzięcia jak odkrywanie lub zagospodarowywanie Nowego Świata.

Ponieważ tamte czasy nie były "dobrymi spokojnymi czasami" dla floty kupieckiej, konieczne stanie się eskortowanie naszego towaru do punktu docelowego - inaczej wpadnie on w obce ręce. Miasta mogą być unowocześniane przez specjalne budynki, co owocuje zwiększeniem się handlu. Należy też pamiętać o aspekcie militarnym, bo w każdej chwili nasze inwestycje wpadną w ręce wroga. Jeżeli jakiś pirat będzie wyjątkowo bezczelny i zasłuży sobie na gniew gracza można zapolować na słynnego zbója a nagroda za jego głowę trafi do naszej kasy.

W grze dostępne są misje o charakterze kupieckim, militarnym lub dyplomatycznym, które na pewno sprawią, że ekonomia nie znudzi nas przed komputerem. Wszystko dostępne jest w ładnej grafice trójwymiarowej.

Zrzuty ekranu można obejrzeć w naszej galerii. Zapraszamy też do pobrania filmiku.

Więcej informacji na stronie Ascaron.


Zobacz również