Port na zapas

Allied Telesyn wprowadza na rynek bezpieczniejsze karty sieciowe do serwerów z opcją dodatkowego portu.

Firma Allied Telesyn poinformowała o wprowadzeniu nowej serii gigabitowych, serwerowych kart sieciowych. Jak zapewnia producent, urządzenie AT-2970 1000Base-T zaprojektowane z myślą o minimalizacji obciążenia procesora zapewnia też większe bezpieczeństwo dzięki zapasowemu portowi.

AT-2970 jest przeznaczona do wykorzystania w architekturze 64 bity/66 MHz PCI i 32 bity/33 MHz PCI. Umożliwia ona uzyskanie 4-krotnie większej szybkości przesyłu danych niż przy tradycyjnym systemie 32-bitowym. Allied Telesyn utrzymuje, iż karta spełni wymagania wszystkich firm, które oczekują od sieci zarówno wysokiej wydajności, jak i niezawodności. Jest to możliwe dzięki temu, iż procesor został odciążony od obsługi transferu danych i w tym czasie może wykonywać inne zadania.

Zobacz również:

  • Wi-Fi 6 z nowymi punktami dostępowymi od TP-Link
  • Najlepsze narzędzia do klonowania dysków 2022 [RANKING]

Dla tzw. aplikacji krytycznych karta dostępna jest również w wersji dwuportowej - AT-2970T2. W razie wystąpienia awarii na łączu lub porcie podstawowym dodatkowy port jest automatycznie aktywowany. AT-2970T jest dostępna w cenie 748 USD, natomiast AT-2970T/2 - 1699 USD.

Więcej informacji: www.alliedtelesyn.com