Portal 2 dostępne na platformie Steam

Chociaż "pudełkowa" wersja Portal 2 ma się oficjalnie ukazać dopiero w piątek, już dziś jest ona dostępna za pośrednictwem platformy Steam. Tytuł,stworzony przez firmę Valve, kosztuje 37,99 euro. Gra zbiera znakomite recenzje.

Portal 2 jest kontynuacją popularnej gry logiczno-zręcznościowej. W części drugiej akcja toczy się kilkaset lat później. Obraz w Portal 2 przedstawiony jest z perspektywy pierwszej osoby.

Naszym zadaniem jest ucieczka z laboratoriów Aperture Science. Aby to uczynić należy tworzyć tytułowe portale. Przeszkadzać nam w tym będzie GLaDOS, sztuczna inteligencja sterująca kompleksem, doskonale znana z pierwszej części gry.

Zobacz również:

  • GTA IV dostępne za półdarmo. Wyjątkowa okazja
  • Wielka awaria Steam, PlayStation i Fortnite. Co się dzieje? [Aktualizacja]

Na szczególną uwagę w Portal 2 zasługuje rozbudowany tryb kooperacji. Warto podkreślić, że zawiera on zupełnie odmienną fabułę oraz łamigłówki. Wcielamy się w duet robotów. Każdy z nich ma inne urządzenie do tworzenia portali.

Najnowsze dzieło Valve zbiera doskonałe recenzje. Portal Eurogamer określił grę mianem "perfekcyjnej". Eksperci wskazują, że może to być najlepsza gra 2011 roku. Portal 2 pojawi się w europejskich sklepach 22 kwietnia. Dostępny będzie na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz komputery osobiste.

Niecierpliwi mogą zdobyć Portal 2 już teraz poprzez platformę Steam. Jako ciekawostkę można podać fakt, że Valve umożliwiła fanom przyspieszenie premiery gry. Mogli to zrobić grając w Potato Sack i kolekcjonując ziemniaki. W rezultacie fanom udało się przyspieszyć premierę Portal 2 o 9 godzin i 30 minut. Początkowo gra miała się ukazać na Steamie o 15 czasu polskiego.