Portal 2 nie w tym roku

Valve ogłosiło w piątek dosyć smutną informację dla wszystkich fanów gry Portal. Otóż w tym roku na pewno nie pojawi się już kontynuacja tego wielkiego przeboju. Kiedy zatem możemy spodziewać się sequela?

Portal to logiczna gra FPP wyprodukowana przez Valve Corporation. Swoją premierę miała w październiku 2007 roku i ukazała się jako część popularnego Orange Box. Gra szybko zjednała sobie serca fanów przyzwoitą grafiką oraz nieprzeciętną grywalnością. Czy zatem fani mogą spodziewać się kontynuacji tego wielkiego przeboju?

W przyszłości: pewnie tak. Niestety, Portal 2 na pewno nie ukaże się w tym roku kalendarzowym. Przedstawiciel Valve, Doug Lombardi, powiedział dziennikarzom serwisu Eurogamer.net że jego firma pragnie stworzyć naprawdę rewolucyjny tytuł. Jak wiadomo taka inwestycja wymaga sporego nakładu środków i czasu. Sequela gry Portal możemy się więc spodziewać nie wcześniej niż w roku 2009.

No cóż fanom pozostaje jedynie mieć nadzieję, że "dwójka" będzie jeszcze lepsza od swojego pierwowzoru. Trzymamy kciuki!


Zobacz również