Portal 2 - pierwsza gra korzystająca ze Steama na PS3

Druga część pełnej łamigłówek gry studia Valve już niedługo trafi do graczy. Będą z niej mogli skorzystać użytkownicy różnych platform. Najciekawsze w debiucie Portal 2 na PS3 jest to, że stanie się on pierwszą grą, która na konsoli da użytkownikom wszystkie możliwości serwisu Steam. Usługa Valve będzie też zintegrowana z PlayStation Network.

Portal 2 na PS3 skorzysta z możliwości Steam i PlayStation Network. Do listy znajomych i wspólnej gry będzie można zapraszać graczy korzystających z obu tych serwisów zarówno na PS3, jaki na komputerach Windows i Mac. Oznacza to międzyplatformową integrację.

Połączono także statystyki Steama Achievements i PlayStaion Trophies. Po skojarzeniu PSN ID z kontem Steam, grając na PS3 jednocześnie zdobywane będą nagrody z obu tych systemów. Jednak grając na komputerze nie otrzymamy trofeów z PlayStation.

Zobacz również:

  • Gra, która wyszła 5 lat temu podbija Steam. Nie uwierzysz, jaki to tytuł
  • Steam Deck - cena, premiera, gry. Wszystko co musisz wiedzieć o konsoli Valve

Konto Steam na konsoli PlayStation da także możliwość zapisywania stanu gry w usłudze Steam Cloud. Grający w Portal 2 będą mogli kontynuować grę na każdej konsoli PS3 podłączonej do sieci. Nie dotyczy to jednak innych platform.

Valve pomyślało także o dodatkowej promocji. Kto kupi grę Portal 2 w wersji PS3 otrzyma specjalny kod, umożliwiający darmowe pobranie wersji dla PC lub Maca z serwisu Steam. Sama gra ma ukazać w przyszły wtorek, czyli 19 kwietnia. Będzie dostępna dla systemów Windows i Max OS X oraz na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360.