Portal 2 - stwórz własny poziom z Authoring Tools beta

Jesteś fanem Portal 2 i chce stworzyć własny pokój testowy w siedzibie Aperture Science? Teraz już nic nie stanie na przeszkodzie. Valve udostępniło właśnie wersję beta narzędzi o nazwie The Portal 2 Authoring Tools.

Portal 2 Authoring Tools umożliwia graczom dodawanie do gry własnych poziomów (przeznaczonych zarówno dla pojedynczego gracza jak i rozgrywki wieloosobowej), tworzenie nowych skórek postaci, trójwymiarowych modeli, efektów dźwiękowych oraz muzyki.

By zdobyć Portal 2 Authoring Tools, wystarczy jedynie zalogować się na platformę STEAM oraz wybrać zakładkę "Tools".

Co ciekawe, Valve udostępniło graczom Portal 2 dokładnie te same narzędzia, z których korzystali programiści tworzący tę produkcję (Hammer, Faceposer oraz kilka narzędzi działających w oparciu o wiersz poleceń).

Portal 2 Authoring Tools zostało na razie udostępnione jedynie na platformę PC. Chet Faliszek, przedstawiciel Valve, decyzję o chwilowym pominięciu Xboxa 360 oraz PlayStation 3 argumentuje tym, iż na platformie Windows łatwiej przeprowadzić testy tego typu narzędzia i je dopracować.

Na razie nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie posiadacze konsol będą mogli się cieszyć z tak rozbudowanego narzędzia umożliwiającego stosunkowo proste tworzenie modów do Portal 2.

Zainteresowanych większą ilością informacji, zapraszamy na oficjalny blog Portal 2.