Portal 2 - znakomita sprzedaż, EA notuje gigantyczne zyski

Portal 2 - słynna gra ze stajni Valve, znalazła już ponad 2 miliony nabywców. Jest to kolejna świetnie sprzedająca się gra wydana przez Electronic Arts.

Jak już informowaliśmy, Electronic Arts przedstawiła raport za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2011/2012. Wynika z niego, że gra logiczna stworzona przez Valve- Portal 2, sprzedała się na całym świecie w liczbie ponad 2 milionów.

Portal 2

Portal 2

Electronic Arts w opublikowanych zestawieniu, wskazuje na to, że co piąta gra na świecie ze stajni EA, sprzedawana jest cyfrowo. Dane mówią o tym, że Portal 2 znalazł nawet milion nabywców poprzez platformę Steam.

W sumie EA zanotowała 221 milionów dolarów zysku netto (w zeszłym roku zyski za pierwszy kwartał wyniosły "tylko" 96 milionów). Przychody firmy wyniosły 999 milionów dolarów amerykańskich.

Wyniki finansowe EA nie powinny nikogo dziwić. Wydawca ma w swojej ofercie jedne z najlepszych tytułów dostępnych na rynku. W tym roku planowane są premiery kolejnych hitów, takich jak Battlefield 3 czy też Fifa 12. EA staje się niekwestionowanym liderem rynku gier.