Portal Oracle

Oracle uruchomił nowy serwis sieciowy, który umożliwia tworzenie stron domowych lub portali przez domorosłych, firmowych webmasterów.

Pod adresem www.portal.oracle.com firma Oracle uruchomiła nowy serwis, który umożliwi klientom biznesowym tworzenie stron domowych firm lub portali. Według przedstawicieli Oracle'a, nowy serwis spowoduje, że firmy nie będą zmuszone do kupowania drogiego oprogramowania i serwerów w celu stworzenia własnych witryn. Zamiast tego użytkownicy będą mogli uruchomić strony na serwerach Oracle'a, wykorzystując do tego celu tylko przeglądarkę internetową i wachlarz narzędzi graficznych dostępnych w tym serwisie

Podstawowa usługa w serwisie portal.oracle.com będzie przez pierwsze 3 miesiące bezpłatna. Po tym okresie użytkownicy będą płacić 100 USD miesięcznie za każdy gigabajt zajmowanego miejsca na serwerze. Usługi wspomagające sprzedaż online będą dostępne za dodatkową opłatą. Użytkownicy będą mogli korzystać ze specjalnie zaprojektowanych interaktywnych asystentów i kreatorów, które mają pomóc w tworzeniu stron domowych, a także serwisów obsługujących protokół WAP.