Portal w komórce

Onet.pl rozszerza ofertę serwisów WAP.

Onet.pl już od pięciu miesięcy oferuje posiadaczom telefonów komórkowych możliwość korzystania z zasobów Internetu za pośrednictwem technologii WAP. Do Katalogu stron WAP, Wyszukiwarki WAP oraz bazy o firmach TeleAdreson w ostatnim czasie ofertę Onetu wprowadzono serwisy: Poczta, Pogoda, Biznes, Wizytówki. Jak zapewnia Onet, w "Katalogu stron WAP" zgromadzono największy zbiór polskich stron dostępnych przez telefon komórkowy. Są one podzielone na liczne kategorie tematyczne, ułatwiające znalezienie szukanej informacji.

Onet.pl wprowadził także dostęp poczty elektronicznej przez WAP. Za pomocą telefonu można przeglądać foldery z korespondencją, odbierać nowe wiadomości, odpowiadać na listy, redagować i wysyłać nowe listy na dowolny adres e-mail oraz korzystać z książki adresowej. Kolejny "bezprzewodowy" serwis to Biznes. Udostępnia on regularnie przygotowywane wiadomości biznesowe - giełdowe i bankowe, walutowe, ubezpieczeniowe, podatkowe. Zawiera aktualizowane na bieżąco kursy walut, notowania warszawskiej GPW wraz z możliwością wyszukiwania poszczególnych walorów. Portal wprowadził także usługę Wizytówki WAP, umożliwiającą stworzenie swojej strony widocznej w telefonach komórkowych nawet bez najmniejszej znajomości języka WML.

Onet.pl udostępnił również "odWAPiacz", czyli emulator telefonu komórkowego, który umożliwia swobodne przeglądanie na ekranie komputerowego monitora stron przygotowanych z myślą o użytkownikach telefonów komórkowych.

Więcej informacji: mobile.onet.pl