Portale matrymonialne na świecie

Randki w Sieci polegają często na ocenianiu zdjęć, puszczaniu "oczek" i przesyłaniu wirtualnych prezentów. Portale tego typu są pełne nastolatków i osób szukających łatwych miłosnych przygód. Jednak Internet nie lubi pustki, więc coś dla siebie znajdą też poważnie szukający związku. Istnieją tzw. swatki lub współcześnie: matchmakerzy, czyli portale matrymonialne, które pomogą odnaleźć idealną żonę lub doskonałego męża.


Portale matrymonialne posiadają funkcje niespotykane w zwykłych internetowych randkach. Obiecują tylko najlepiej dopasowane propozycje spotkań i wiele potrafią zrobić za użytkowników. Najczęściej bazują one na kilku kryteriach, takich jak: test psychometryczny, plany na przyszłość, światopogląd, praca i wykształcenie. Coraz częściej podstawową możliwością tych stron są testy osobowości. Wiele par rozstaje się po krótko- a nieraz długotrwałym zauroczeniu. Główne problemy to kwestie podejścia do codziennych spraw, więc test zgodności może okazać się pomocny.

Matchmakerzy z zagranicy

Nasz artykuł pt. "Swatka z Internetu" opisywał najciekawsze portale matrymonialne w Polsce. Być może są jednak wśród was osoby, które chciałyby znaleźć partnera poza granicami kraju? Internetowe swatki na całym świecie działają dość podobnie. Najbardziej lubiane są portale, które ułatwiają wstępną "selekcję", ale pozostawiają singlom decyzję o kontakcie.

OkCupid

www.okcupid.com

Bardzo dobrym przykładem takiego serwisu jest OkCupid, który łączy w sobie nowoczesny, randkowy wygląd i funkcje rozbudowanego biura matrymonialnego. Serwis jest w pełni bezpłatny, a kolejne opcje zostają udostępnione wraz z uzupełnianiem profilu i wykonywaniem zadań. Można tutaj skorzystać z jednego z kilkudziesięciu testów psychologicznych i różnych zabaw sprawdzających zgodność z drugą osobą.

Najważniejsza usługa w OkCupid to "Match Questions", czyli pytania. Do każdego z nich można wybrać odpowiedź i zdecydować jakie odpowiedzi naszej partnerki moglibyśmy zaakceptować. Wybieramy też jak istotne jest dla nas to pytanie (m.in. bez znaczenia, mało istotne, istotne i obligatoryjne). Po udzieleniu kilku odpowiedzi serwis zaczyna wyświetlać profile dopasowanych osób.

Serwisy matrymonialne: OkCupid

Serwisy matrymonialne: OkCupid

Użytkownik może zlekceważyć wynik badań i w wyszukiwarce odznaczyć funkcję ukrywania "niezgodnych" profili. W końcu przeciwieństwa się przyciągają, a w serwisie jest także opcja wyszukiwania po słowach kluczowych, wyglądzie, pracy, wykształceniu, religii i setce innych kryteriów.

Około 70% użytkowników serwisu pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Istnieje jednak możliwość poszukiwania z uwzględnieniem kraju i odległości. OkCupid udostępnia czat online z wybraną osobą, dodawanie profili do "ulubionych", sprawdzanie kto nas odwiedził i wysyłanie prezentów. Posiada również wersję dostępną na iPhonie i w telefonach z systemem operacyjnym Android.

MatchAffinity

www.matchaffinity.com

MatchAffinity to matrymonialna gałąź najpopularniejszego portalu randkowego na świecie - Match.com. Usługa przypomina nieco polskojęzyczne eDarling.

Tutaj również otrzymujemy do wypełnienia test osobowości, który pomaga w poznaniu samego siebie i na jego podstawie serwis prezentuje profile dopasowanych osób. Test MatchAffinity różni się nieco od spotykanych wcześniej badań. Zawiera sporo ciekawych pytań, pomijanych w innych tego typu stronach (m.in. jaki typ kobiety ci odpowiada, co znalazłoby się w menu na twoim przyjęciu). Jest bardzo długi, ale wydaje się przemyślany.

Serwisy matrymonialne: MatchAffinity

Serwisy matrymonialne: MatchAffinity

Serwis został oparty na twardych regułach. Zdjęcie musi być wyraźne i dobrej jakości, a opis znacznie dłuższy niż 2-3 zdania. Wyszukiwarka osób została ograniczona do tych najbardziej dopasowanych. Użytkownicy posiadający bezpłatne konto mogą przeglądać inne profile (bez powiększania zdjęć) i za darmo przesłać 1 wiadomość do wybranej osoby.

Konto płatne pozwala na pełne korzystanie z funkcji wysyłania i odbierania wiadomości, oglądanie zdjęć i zaawansowane wyszukiwanie osób. Roczny abonament w MatchAffinity kosztuje 118,80 funtów, a w cenę tę wliczone jest otrzymywanie porad i konsultacje z pracownikami biura.