Porywacze w pociągu

Walka z niebezpiecznymi terrorystami w grze Covert Ops: Nuclear Dawn.

Dzięki umowie podpisanej z Sony Computer Entertaiment, firmie Activision udało się uzyskać prawa do sprzedaży na rynku północnoamerykańskim gry Chase the Express. Produkt z gatunku przygodówek z elementami akcji w sklepach za Oceanem dostępny będzie pod zmienioną nazwą - Covert Ops: Nuclear Dawn.

Gracz wciela się w postać żołnierza sił NATO, który podróżuje superszybkim wojskowym pociągiem na trasie Rosja-Paryż. Jest on zarazem jedyną osoba, która może uwolnić ważnego ambasadora i jego rodzinę z rąk bezwzględnych terrorystów. Zanim jednak tego dokona, musi unieszkodliwić niebezpieczną broń jądrową znajdującą się w rękach porywaczy. Oczywiście akcja gry nie toczy się jedynie w wagonach pędzącego ekspresu (jest ich aż osiemnaście), ale także w trzydziestu miastach należących do dwunastu różnych krajów europejskich. Nasz bohater napotka na swojej drodze wielu groźnych przeciwników, zmuszony jest też rozwiązać kilka zagadek logicznych. Gra jest niezwykle rozbudowana, a jej fabuła może mieć nawet siedem alternatywnych zakończeń. Rozgrywce towarzyszy blisko godzina filmowych scenek.

Dystrybutor zapowiada, że Covert Ops: Nuclear Dawn pojawi się w amerykańskich sklepach już w pierwszych tygodniach lata. Gra dostępna jest jedynie w wersji na konsolę Sony PlayStation.


Zobacz również