Posejdon: Bóg Atlantydy

Dla wszystkich fanów gry Zeus: Pan Olimpu, Sierra przygotowała nie lada niespodziankę. Pojawił się bowiem dodatek zatytułowany Posejdon: Bóg Atlantydy. Tym razem akcja nie toczy się w starożytnej Grecji, lecz przeniesiona została na mityczną wyspę – Atlantydę.

Dla wszystkich fanów gry Zeus: Pan Olimpu, Sierra przygotowała nie lada niespodziankę. Pojawił się bowiem dodatek zatytułowany Posejdon: Bóg Atlantydy. Tym razem akcja nie toczy się w starożytnej Grecji, lecz przeniesiona została na mityczną wyspę – Atlantydę.

Podobnie jak w Zeusie i większości gier strategicznych podczas gry trzeba będzie dbać o rozwój wyspy, zaspokojenie potrzeb mieszkańców oraz oddawanie czci bóstwom tak, aby były one skłonne okazywać swą przychylność. Jakkolwiek wiele zadań wygląda podobnie tak cześć z nich różni się od siebie zasadniczo. Do wykonania jest bowiem 46 misji, z których każda stawia przed graczem nowe wyzwania.

Jak na grę strategiczną przystało będziemy musieli zająć się szeroko pojętą ekonomią. Dzięki nowemu minerałowi, który pojawił się w grze handel będzie kwitł jak nigdy dotąd, a świątynie na cześć bogów zdobione wydobywanym ze specjalnych kopalni minerałem będą jeszcze milej łechtać ich po próżności. Nie będzie natomiast konieczności prowadzenia krwawych wojen. Można będzie oczywiście rozprawiać się z przeciwnikami za pomocą znanego już arsenału, jednak rola wojny w grze z pewnością straciła na wadze.

Ponieważ sprawy religii odgrywają bardzo ważną role w obu grach, pojawiły się w Posejdonie dwa nowe bóstwa. Są nimi Atlas i Hera. Również nowe potwory takie jak chimery czy harpie uprzykrzać będą życie mieszkańcom. W obronie przed humorami bóstw jak i przed potworami pomagać będą jak zwykle herosi. Nie zabrakło również nowych budowli. Jako, że lud Atlantydy jest żądny wiedzy musimy budować biblioteki, laboratoria i uniwersytety. Mniej za to jest miejsc do których ludzie mogą chodzić po to aby się rozerwać.

Grafika nie uległa wielkim zmianom, żywe kolory i zgrabnie poruszający się mieszkańcy znów będą cieszyć nasze oczy. Podobnie rzecz ma się z interfejsem. Jest intuicyjny, łatwy w obsłudze i nie nastręczający większych problemów.

Dodatek został całkowicie spolszczony od menu zaczynając, a na głosach pracujących mieszkańców wyspy kończąc. Dodatkowo zaimplementowano edytor scenariuszy, dzięki któremu możemy tworzyć własne misje.

Podsumowując. Produkt nie wnosi niczego nowego poza miejscem rozgrywki, dodatkowymi bóstwami czy kilkoma budowlami. Ma jednak (tak jak i Zeus) niebywałą wartość edukacyjną. Na szczęście ani jedna ani druga gra nie wymaga niebotycznego sprzętu, jedyne co jest potrzebne to duża ilość miejsca na dysku.

Ocena: 4

Producent - Sierra

Dystrybutor PL - Play It

Oficjalna strona:http://zeus.impressionsgames.com/