Posiadasz iRobota? Zobacz najnonowsze funkcje w aplikacji iRobot Home

iRobot - lider w dziedzinie robotów konsumenckich - zaprezentował nową platformę iRobot Genius, dzięki której roboty sprzątające staną się jeszcze mądrzejsze. Nowe funkcje pojawią się dla robotów odkurzających Roomba oraz mopujących Braava jet, które posiadają moduł Wi-Fi.

iRobot Genius to jeszcze więcej poziomów personalizacji oraz większa kontrola pracy robotów, dostosowana do wymagań użytkownika i jego domu, a także możliwość ustawienia preferencji sprzątania oraz integracja z inteligentnymi urządzeniami. Nowe oprogramowanie aplikacji iRobot Home przenosi użytkowników daleko poza standardowe funkcje, dając łatwe w użyciu centrum poleceń i kontroli sprzątania w domu. Aplikacja jest dostępna w języku polskim i obsługuje sprzątanie w oparciu o nawyki użytkownika, zapewniając inteligentniejsze i bardziej wydajne działanie. Jak podkreśla Colin Angle, dyrektor generalny i prezes zarządu iRobot:

Sztuczna inteligencja musi wyzwolić się z granic autonomii i stać się prawdziwym partnerem w codziennych obowiązkach. Inteligencja naszego robota jest spersonalizowana i reaguje na przyzwyczajenia i preferencje użytkowników, dając im większą kontrolę nad tym, kiedy, gdzie i w jaki sposób sprzątają roboty. iRobot Genius uwalnia pełen potencjał naszych połączonych produktów. Daje im możliwość zrobienia więcej teraz i jeszcze więcej w przyszłości, dzięki automatycznym aktualizacjom.

Największe zalety iRobot Genius

Sprząta tam, gdzie chcesz

Nowością jest możliwość sprzątania wybranych miejsc, dzięki specjalnym funkcjom. Roboty odkurzające Roomba i7/i7+ i s9/s9+ oraz robot mopujący Braava jet m6 wykorzystują uczenie maszynowe do automatycznego wykrywania i proaktywnego sugerowania stref sprzątania wokół określonych obiektów, takich jak kanapy, stoły i blaty kuchenne. Strefy Clean Zones mogą być również tworzone przez samych użytkowników, przy użyciu Inteligentnych Map. Dzięki temu mogą oni wysłać robota do pracy na danym obszarze np. pod stołem. Wystarczy z poziomu aplikacji lub przy pomocy asystenta głosowego wydać robotowi konkretne polecenie, a on ruszy do pracy w wyznaczonym miejscu w którym pojawił się brud.

Posiadasz iRobota? Zobacz najnonowsze funkcje w aplikacji iRobot Home

Sprząta, kiedy chcesz

Wśród nowych funkcji pojawia się również Automatyzacja sprzątania oparta o konkretne zdarzenia. Dzięki monitom zdefiniowanym przez użytkownika robot wie, kiedy jest idealny czas na rozpoczęcie lub zakończenie procesu sprzątania. Niezależnie od tego, czy użytkownik wybiera się do pracy czy na dłuższy spacer, aplikacja iRobot Home, korzystająca z funkcji lokalizacji, rozpocznie automatycznie sprzątanie. Potrwa ono do momentu, powrotu użytkownika do domu. Wówczas roboty wrócą do swoich stacji dokujących, kończąc tym samym odkurzanie lub mopowanie. Użytkownik z poziomu aplikacji może konfigurować konkretne zdarzenia, które oferowane są przez platformę iRobot Genius i aplety IFTTT. Oznacza to również możliwość

zintegrowania produktów iRobot z innymi urządzeniami lub usługami podłączonymi do sieci domowej. Wówczas z poziomu aplikacji iRobot Home możemy nie tylko kontrolować roboty sprzątające, ale również mieć wpływ na inne urządzenia smart home np. inteligentne termostaty, gniazdka czy zamki.

Posiadasz iRobota? Zobacz najnonowsze funkcje w aplikacji iRobot Home

Kolejnym udogodnieniem jest opcja Polecane harmonogramy sprzątania, które oparte są o typowe zachowania użytkownikównp. odkurzanie w poniedziałek rano. Robot odkurzający Roomba serii i7 i s9 oraz robot mopujący Braava jet m6 mogą nie tylko dostarczać rekomendacji dotyczących sprzątania w konkretnym terminie, ale również miejscu jak np. odkurzanie salonu w piątkowe wieczory lub mopowanie kuchni po przygotowaniu posiłków.

Funkcja Ulubione umożliwia szybkie tworzenie własnych, wstępnie zdefiniowanych procedur sprzątania. Użytkownik może stworzyć konkretną akcję np. „po obiedzie”, która nakazuje robotowi sprzątanie jadalni oraz kuchni w okolicach blatu kuchennego. Akcja „pora snu” przypisana może zostać do salonu, zaś „wszystko” przypisane zostanie sprzątaniu wszystkich pomieszczeń w domu.

Posiadasz iRobota? Zobacz najnonowsze funkcje w aplikacji iRobot Home

Sprząta, jak chcesz

Roboty, odkurzające Roomba oraz mopujące Braava jet, z łącznością Wi-Fi stają się coraz mądrzejsze, a co za tym idzie poznają preferencje użytkownika dotyczące sprzątania jego domu. Dzięki czemu mogą wykraczać poza podstawowe planowanie, aby odblokować, nowe, oparte na lokalizacji integracje z inteligentnymi urządzeniami domowymi.

Nowością jest, że Strefy bez dostępu (Keep Out Zones) mogą zostać automatycznie rozszerzone poza to, co zostało zdefiniowane przez użytkownika. Roboty nie tylko uczą się omijać problematyczne obszary sprzątania (np. miska pupila), ale również mogą zalecać tworzenie nowych stref bez dostępu.

Inną opcją są Zalecenia sezonowe, czyli sugestie dotyczące automatycznego planowania sprzątania w okresach, kiedy dom wymagać może większej uwagi robotów sprzątających. Szczególnie kiedy u użytkowników występują objawy alergii lub ma miejsce okres linienia zwierząt domowych.

Posiadasz iRobota? Zobacz najnonowsze funkcje w aplikacji iRobot Home

Personalizowane sugestie sprzątania wspierane przez system domowej inteligencji iRobot Genius i nową aplikację iRobot Home dostępne będą dla klientów na całym świecie od 25

sierpnia poprzez aktualizację oprogramowania.

Sprawdźcie także: Najlepszy moment na zakup odkurzacza Dreame XR