Posiadasz smartwatch z Wear OS 2? Dostaniesz funkcje z Galaxy Watch 4

Z najnowszych informacji wynika, że użytkownicy inteligentnych zegarków z Wear OS 2 dostaną garść nowych funkcji i aplikacji, które zostaną wprowadzone wraz z Wear OS 3.

Źródło: Google

Źródło: Google

W środę Samsung zaprezentował swój nowy smartwatch - Galaxy Watch 4. Jest to tym bardziej wyjątkowy moment, gdyż ta seria inteligentnych zegarków działa w oparciu o system Wear OS (zamiast dotychczasowego Tizen).

Razem z Galaxy Watch 4, firma przedstawiła zestaw nowych funkcji, które zostały wprowadzone dzięki wdrożeniu nowego systemu. Obejmują one aktualizację do wiadomości, możliwość korzystania z Google Pay w większej liczbie krajów, odtwarzanie w trybie offline na YouTube Muzyka, nowe aplikacje i Tiles (widżety systemu Wear OS). Większość z tych funkcji pojawi się także na zegarkach z Wear OS 2 - nowa aplikacja Wiadomości, Google Pay i Tiles.

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy S22 Ultra na pierwszych grafikach!
  • Galaxy Watch 4 dostał pierwszą aktualizację! Sprawdź, co nowego
Źródło: Google

Źródło: Google

Google Pay pozwoli płacić z poziomu nadgarstka w 16 nowych krajach - Belgii, Brazylii, Chile, Chorwacji, Czechach, Danii, Finlandii, Hong Kongu, Irlandii, Nowej Zelandii, Norwegii, Słowacji, Szwecji, Tajwanie, Ukrainie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Do tej pory niektóre z nich obsługiwały tylko Google Pay na telefonie. Na ten moment niestety nie wiadomo, kiedy funkcja trawi do polskich użytkowników.

Nadchodzące nowe aplikacje, wraz z odpowiadającymi im Tiles, obejmują: Calm, Komoot, Period Tracker, Sleep Cycle, Spotify i Strava. Zegarki z Wear OS 2 dostaną te aktualizacje w najbliższych tygodniach.