Posłowie odkupią iPady. To dobry pomysł, jeżeli "za swoje" i zapłacą rynkową cenę

Co zrobić z tabletami iPad wykorzystywanymi przez naszych posłów, gdy zakończy się ich kadencja? Jest pewien pomysł.

W 2012 roku posłowie zostali wyposażeni w tablety iPad 2, które miały przynieść oszczędności (mniejsze zużycie papieru) oraz usprawnić pracę sejmu. Z oficjalnych danych wynika, że pozwoliły one zaoszczędzić 0,5 mln zł rocznie i usprawniły obieg dokumentów.

Jak wiemy, już w 2015 roku będziemy wybierali nowy skład parlamentu. I tutaj właśnie pojawił się problem z wspomnianymi tabletami, a konkretnie z przechowywanymi na nich danymi posłów. Chodzi o to, że zwykłe ich usunięcie mogłoby nie wystarczyć i kolejny użytkownik mógłby do nich dotrzeć i wykorzystać w dowolny sposób. Kancelaria Sejmu postanowiła więc przygotować odpowiednie regulacje, które pozwoliłyby na odkupienie urządzeń przez posłów pod koniec kadencji.

Zobacz również:

  • Samsung z Galaxy Tab S9 nie zwalnia tempa. To ulepszenie sprawi, że godzinami nie odłożysz nowego tabletu

Usłyszeliśmy przy tym zapewnienia, że zostaną one zaoferowane po cenie rynkowej (trzymamy za słowo!). Miejmy jednak nadzieję, że posłowie zapłacą za nie z własnej kieszeni. Znając ich wydaje mi się jednak, że znajdą jakiś inny sposób...

Na koniec warto przypomnieć, że na zakup tabletów iPad 2 przeznaczono 1,5 mln zł, zaś kolejne 0,44 mln na ich konserwację. Jeżeli dane o oszczędnościach są prawdziwe, inwestycja ta zwróciła się.