Poślubił postać z gry wideo

Pewien Japończyk, ukrywający się pod pseudonimem SAL9000 poślubił postać z gry wideo. Uroczystość zaślubin, która odbyła się w tokijskim Instytucie Technologicznym, prowadził kapłan, pojawili się też zaproszeni goście.

Wybranka serca SAL9000 to Nene Anegasaki, postać z Love Plus, gry przeznaczonej na konsolę Nintendo DS. Ślub odbył się w Instytucie Technologicznym w stolicy Japonii.

Podróż poślubną młoda para chce spędzić na wyspie Guam, w planach są też odwiedziny rodziców pana młodego, których celem będzie oficjalne poinformowanie o zawarciu małżeństwa.

Ceremonia zaślubin była transmitowana przez Internet za pośrednictwem popularnego w Japonii serwisu do dzielenia się plikami wideo Nico Nico Douga.

Zdjęcia pana młodego przygotowującego się do ceremonii zaślubin oraz list młodej pary do serwisu Boing Boing zamieszczono tutaj.

"Love Plus" to niezwykle popularny w Japonii symulator randkowy. Z postaciami można się umawiać, prowadzić rozmowy oraz zawierać związki małżeńskie. Nowością wprowadzoną w "Love Plus" jest to, że postać wybranki serca zmienia się, a jej cechy charakteru przystosowują się do wymagań gracza. To, że gra przeznaczona jest na przenośną konsolę sprawia, że swoją sympatię można mieć zawsze obok siebie.

Źródło: Boing Boing