Posłuchajcie Thomasa Suareza - twórcy aplikacji dla iPhone'a i... szóstoklasisty

12-letni Thomas Suarez przemawiał ostatnio na konferencji TED. Choć jest jeszcze za młody, aby założyć sobie konto na Facebooku, zdążył już napisać kilka ciekawych aplikacji dla systemu operacyjnego iOS.

Thomas Suarez już od przedszkola interesował się komputerami i technologią. Szybko zaciekawił się programowaniem, a w wieku 12 lat założył włąsną firmę, CarrotCorp, i umieścił w App Store dwie ze swoich aplikacji. Jedną z nich jest popularna gra Bustin Jieber (whac-a-mole, czyli typ zręcznościówki znany choćby z uderzania młotkiem w krety, wychylające noski ze swoich kryjówek ;)). Nietrudno się domyślić, że powstała ona na specjalnie zamówienie kolegów Thomasa z podstawówki.

Młody programista zrobił duże wrażenie na uczestnikach ostatniej konferencji TED. Słuchacze zwrócili uwagę na podobieństwo do stylu przemówień Steve'a Jobsa. 12-latek mówił m.in. o kłopotach początkujących deweloperów, którzy nie wiedzą, gdzie się udać, aby nauczyć się tworzenia aplikacji. Wspomniał, że piłkarze czy muzycy mają odpowiednie szkółki, ale nie ma podobnego ośrodka dla miłośników programowania. Suarez, poza pisaniem własnych aplikacji i gier, chciałby w przyszłości dzielić się swoją wiedzą z innymi młodymi programistami.

Zobaczcie jego wystąpienie:

Polecamy: Pięć najważniejszych wystąpień Steve'a Jobsa