Posmakuj KitKata na swoim starym telefonie dzięki aktualizacji Google Search

Google w dwa tygodnie po premierze nowego smartfona Nexus 5 pracującego pod kontrolą systemu Android 4.4 KitKat wypuściło aktualizację swojej aplikacji wyszukiwarki także dla urządzeń działających pod starszą wersją systemu.

Zanim użytkownicy doczekają się na swoich urządzeniach z nakładkami aktualizacji systemu mobilnego Google do kolejnej wersji miną długie miesiące, a to pod warunkiem, że producent telefonu lub tabletu nie uzna, że przygotowanie paczki z nowym systemem jest dla niego nieopłacalne. Można co prawda zainstalować już Androida 4.4 KitKat pochodzącego ze smartfona LG Nexus 5 na kilku wybranych urządzeniach, ale są to jak na razie nieoficjalne wydania wymagające złamania zabezpieczeń.

Jeśli ktoś nie chce narazić się na utratę gwarancji zmuszony jest czekać na nowe oprogramowanie od producenta. Nie znaczy to jednak, że Google całkowicie zapomina o użytkownikach korzystających z innych telefonów niż Nexusy. Część nowości z KitKata wprowadzona została bowiem na urządzenia z Andoidem Jelly Bean. Na naszych redakcyjnych telefonach nie działa jeszcze niestety spodziewany launcher od Google.Wśród nowości wprowadzonych w aktualizacji Google Search znalazł się między innymi nowy silnik wyszukiwarki oznaczony numerem 3.1.8 oraz odświeżone wizualnie menu i nowe animacje. Wprowadzono nowe karty w Google Now i dodano możliwość przywracania wcześniej usuniętych. Aktualizację Google Search, jeśli nie została wykryta automatycznie w aplikacji sklepu, można odszukać samodzielnie w Google Play.


Zobacz również