Postać z World of Warcraft sprzedana za 10 000 dolarów

Tego jeszcze nie było! Wirtualna postać stworzona w grze World of Warcraft została właśnie sprzedana za 10 000 dolarów. Jest to absolutny rekord w tej kategorii. Paradoksalnie jednak szczęśliwy nabywca może okazać się... Idiotą roku. Cała transakcja bowiem, wedle regulaminu Blizzarda, jest nielegalna.

Sprzedana postać została stworzona przez gracza o ksywce Zeuzo na serwerze Sylvanas. Nabywcą okazał się być niejaki Shaks grający zwykle na serwerze Kazzak. Gracz ten nie logował się jednak na serwer od 3 września.

Postać z World of Warcraft sprzedana za 10 000 dolarów

Historyczna już postać to Rogue na 70 poziomie (tego chyba nie trzeba dodawać). Należy jednak przyznać, że ma on imponujące wyposażenie. W ekwipunku posiada oba legendarne miecze wypadające z najtrudniejszego przeciwnika w grze, Illidiana Stormrage. Poza tym Zeuzo skompletował jeszcze 4 z 5 części epickiego zestawu Tier 6.

Tak więc szczęśliwy sprzedawca zarobi prawie 9 700 dolarów. Zapytany o to co zrobi z taką ilością pieniędzy odparł, że najprawdopodobniej zakupi tyle kont do gry ile będzie mógł i stworzy jak najwięcej podobnych postaci. Trzeba przyznać, że jest to bardzo ciekawy sposób na życie.

Postać z World of Warcraft sprzedana za 10 000 dolarów

Najgorzej na całej transakcji może wyjść kupujący. Dlaczego? Otóż według obowiązujących zasad nie wolno kupować żadnych przedmiotów ani kont od innych graczy za prawdziwe pieniądze. Nie wiadomo jeszcze na na pewno, ale najprawdopodobniej konto "szczęśliwego nabywcy" zostanie więc zablokowane.

Cała sytuacja wydaje się być śmieszna. Chyba niektórzy zatracili już resztki rozsądku w tym szaleństwie...